Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Nazwa.pl z nowym centrum danych w ATM

Marta Rzeźnicka 17-05-2018, ostatnia aktualizacja 17-05-2018 12:21

Firma hostingowa i rejestrator domen internetowych nazwa.pl poinformowała, że uruchomiła kolejne centrum przetwarzania danych. Nowe klastry własnych serwerów firmy zostały ulokowane w obiekcie ATM w Warszawie i zapewniają georedundancję świadczonych usług.

Nazwa.pl nie zdradza jaką powierzchnię wynajęła. Łukasz Matusik reprezentujący tę firmę powiedział nam, że skorzystała ona także z usług telekomunikacyjnych ATM.

Według nazwa.pl, lokalizacja ta zapewnia dostęp do krajowych, europejskich i światowych punktów wymiany ruchu sieci Internet. Jak podkreśla zarząd firmy, jej decyzja o rozbudowie infrastruktury to element długofalowej strategii rozwoju.

– Nowe data center generuje nadwyżkę zasobów mocy obliczeniowej firmy. Po uruchomieniu kolejnej inwestycji klienci uzyskali dostęp do nowoczesnego ośrodka w stolicy kraju, w którym znajdują się klastry serwerów nazwa.pl. Nowa lokalizacja z uwagi na zastosowane w niej rozwiązania wpływa bezpośrednio na poziom bezpieczeństwa przechowywanych informacji – mówi cytowany w komunikacie prasowym Krzysztof Cebrat, prezes nazwa.pl.

Moc wszystkich data center, z których korzysta teraz firma to ponad 41 MW.

W pierwszym kwartale tego roku nazwa.pl zabezpieczyła domeny protokołem DNSSEC (oferuje go NASK, właściciel rejestru domen) obejmując nim polskie, europejskie i globalne nazwy domen.

- wsp. ziu

Przeczytaj więcej o:  atm , atman , domeny internetowe , hosting , nask , nazwa.pl

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common