Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Przegląd prasy rpkom.pl - czwartek 17 maja

17-05-2018, ostatnia aktualizacja 17-05-2018 07:30

Dziennik Gazeta Prawna

Zielone światło z Brukseli dla lokalizatorów GPS
Komisja Europejska zgodziła się na to, by polski fiskus mógł na bieżąco śledzić trasę przejazdu kierowców przewożących np. paliwa, skażony alkohol czy susz tytoniowy.
http://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/1124376,monitorowanie-przewozu-drogowego-towarow-lokalizatory-gps.html (dostęp płatny)

Parkiet

Tauron chce wejść w internet
Tauron Obsługa Klienta, spółka z grupy giełdowego Tauronu, wystartowała w konkursie o dotacje do budowy sieci światłowodowej zorganizowanym przez rząd – dowiedział się „Parkiet". Tym samym energetyczna grupa walczy z telekomami o wsparcie ze środków UE i może stać się ich konkurentem o klienta internetu w przyszłości.
http://archiwum.parkiet.com/artykul/799393_Tauron_chce_wejsc__w_internet.html (dostęp płatny)

Media w obliczu cyfrowej transformacji
Konkurencja na rynku globalnym jest największą szansą, ale i zagrożeniem dla lokalnych mediów w cyfrowym świecie.
http://archiwum.parkiet.com/artykul/799410_Media_w_obliczu_cyfrowej_transformacji.html (dostęp płatny)

Puls Biznesu

Cyfryzacja zwieńczy dzieło
Wśród tendencji światowych, które wpłyną na kształt energetyki w naszym kraju, uczestnicy panelu dyskusyjnego „Trendy przyszłości w polskiej energetyce” wskazali przede wszystkim digitalizację. Kolejne miejsca przyznali regulacjom prawnym i energetyce rozproszonej. Według Gérarda Bourlanda dyrektora ds. działalności energetycznej w Veolii cyfryzacja będzie wisienką na torcie. — Zanim do niej dojdziemy, musimy przygotować wszystkie niższe poziomy — doprowadzić do porządku sieci, oprzyrządowanie i sprzęt, infrastrukturę pomiarową — tłumaczył Gérard Bourland.
https://www.pb.pl/cyfryzacja-zwienczy-dzielo-929618 (dostęp płatny)

Czas przemianować WIG20
S&P500, indeks amerykańskich blue chipów, w coraz większym stopniu zależy od akcji FAANG+, czyli Facebooka, Amazon. com, Apple’a, Netlfiksa i Alphabetu, właściciela Google. S&P500, indeks amerykańskich blue chipów, w coraz większym stopniuzależy od akcji FAANG+, czyli Facebooka, Amazon. com, Apple’a, Netlfiksa i Alphabetu, właściciela Google. Howard Silverblatt, starszy analityk w tworzącej indeksy firmie S&P500 Dow Jones Indices zwrócił uwagę, że piątka gigantów odpowiada za 64 proc. całkowitego zwrotu z flagowego indeksu, jeśli liczyć od początku roku. W porównywalnym okresie 2017 r. było to 40 proc. „Może to czas, by zmienić nazwę S&P500 na FAANG+?” — zastanawia się agencja Bloomberg.
https://www.pb.pl/czas-przemianowac-wig20-929603 (dostęp płatny)

...
Poprzednia
1 2

Przeczytaj więcej o:  przegląd prasy , rpkom.pl

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common