Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Przegląd prasy rpkom.pl - środa 16 maja

16-05-2018, ostatnia aktualizacja 16-05-2018 07:30

 

Dziennik Gazeta Prawna

 

Rewolucja technologiczna to wielka szansa
Postęp pozwala skuteczniej leczyć ludzi, poprawiać jakość życia, przewidywać różne procesy, zapobiegać awariom, czy obniżać koszty produkcji. Niesie też pewne zagrożenia, ale bilans jest pozytywny. Niezależnie, czy mówimy o robotyce, sztucznej inteligencji, czy komputerach kwantowych, nikt nie ma wątpliwości, że rozwój technologii odbywa się dziś w bardzo szybkim tempie. S. A11

Ustawa o ochronie danych osobowych na ostatniej prostej
Senacka Komisja Praw Człowieka, Praworządności i Petycji rekomendowała przyjęcie bez poprawek ustawy o ochronie danych osobowych. Rosną więc szanse na to, że akt zacznie obowiązywać 25 maja, a więc w dniu, od którego RODO będzie stosowane.
http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/1124022,ustawa-o-ochronie-danych-osobowych.html (dostęp płatny)

W internecie można sprawdzić co ze zwrotem PIT
Ministerstwo Finansów uruchomiło na swoich stronach internetowych aplikację, za pomocą której każdy może sprawdzić, czy urząd skarbowy wysłał już zwrot nadpłaty PIT za 2017 r., czy jeszcze tego nie zrobił.
http://serwisy.gazetaprawna.pl/pit/artykuly/1124030,kiedy-zwrot-pit-sprawdz-w-internecie.html (dostęp płatny)

Opłaty związane z RODO z 23 proc. VAT
Do wynagrodzenia, które administrator danych osobowych pobierze od ich właściciela, musi być doliczony podatek od towarów i usług – potwierdził dyrektor KIS.
http://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/1124006,ochrona-danych-osobowych-23-proc-vat.html (dostęp płatny)

 

Parkiet

 

Inwestorzy rozhuśtali notowania Playa
Nawet o 8,5 proc. topniał kurs akcji komórkowej sieci po tym, jak ogłosiła wyniki kwartału obciążone przez płatności z tytułu rozliczeń z Orange Polska i roaming unijny. Od silnego spadku zaczęły się notowania akcji Play Communications we wtorek, po tym jak operator podał wyniki za I kwartał. Akcja Playa kosztowały w najgorszym momencie 26,06 zł, o prawie 8,5 proc. mniej niż w poniedziałek. To o 10 zł mniej, niż płacili inwestorzy w publicznej ofercie w lipcu ub.r.
http://archiwum.parkiet.com/artykul/799348_Inwestorzy_rozhustali_notowania_Playa.html (dostęp płatny)

...
Poprzednia
1 2 3 4

Przeczytaj więcej o:  przegląd prasy , rpkom.pl

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common