Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Przegląd prasy rpkom.pl - wtorek 15 maja

15-05-2018, ostatnia aktualizacja 15-05-2018 07:30

Dziennik Gazeta Prawna

Telestrada znów (nieuczciwie) łowi
Spółka wobec której Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał decyzję w 2012 r. znów narusza prawo. Skarżą się na to już dziesiątki klientów wprowadzonych w błąd, a urzędnicy potwierdzają, że działaniu Telestrady przyjrzą się po raz kolejny. Telestrada to przedsiębiorca telekomunikacyjny świadczący usługi telefoniczne. Ma blisko 100 tys. abonentów, ale chce mieć znacznie więcej. Dlatego ruszyła z ofertą "szalenie korzystnej" umowy na świadczenie usług telefonicznych. Reklamuje ją hasłem "Rozmowy komórkowe - 17,99 zł bez limitu". Sęk w tym, że w odległym punkcie regulaminu czytamy, że opłata ta obowiązuje tylko do 50 minut miesięcznie. Po przekroczeniu tego progu trzeba już zapłacić blisko 38 zł - czyli stawkę rynkową. S. B4

W RODO nie ma nic co mogłoby nas zaskoczyć

We wszystkich izbach odbywają się szkolenia. Na poziomie KRN pracujemy wraz z jedną z dużych kancelarii prawnych nad zbiorem wytycznych dla notariuszy i rad izb. Mam nadzieję, że 25 maja będziemy gotowi - mówi Mariusz Białecki, prezes Krajowej Rady Notarialnej.
S. B8

Ćwicząc mózg można podnieść wydajność
Pracodawcy mogą zadbać już nie tylko o sprawność ciała, ale i umysłu swoich pracowników. Na rynku są dostępne serwisy ze specjalnymi grami, które to umożliwiają.
S. E4

Gazeta Wyborcza

Informatyka? Nie na maturze
Żeby się dostać na informatykę, nie trzeba zdawać z niej matury. To powód, dla którego na egzamin maturalny z tego przedmiotu zdecydowało się w całej Polsce tylko 8888 uczniów. Studia informatyczne biją kolejne rekordy popularności. W 2017 r. w krakowskiej Akademii Górniczo-Hutniczej chętnych było aż 1125 osób, a próg punktowy był najwyższy od 5 lat. Na Politechnice Wrocławskiej nie było bardziej obleganego kierunku.
S. 5

Parkiet

Nowy szef podtrzymał strategiczne plany
– Dla UPC Polska najważniejszy jest wzrost organiczny – mówił w poniedziałek dziennikarzom Robert Redelenau, od kwietnia br. prezes największej w kraju telewizji kablowej. Według niego aktualny pozostaje realizowany od 2016 r. pięcioletni plan mówiący, że UPC Polska zainwestuje w Polsce 4 mld zł w rozbudowę zasięgu infrastruktury. – Plan ten nie obejmował akwizycji – zastrzegł, odnosząc się do zaniechanego zakupu Multimedia Polska.
http://archiwum.parkiet.com/artykul/799323_Nowy_szef_podtrzymal_strategiczne_plany.html (dostęp płatny)

Telestrada: Możliwe przejęcia

14 mln zł, o 4,1 proc. mniej niż rok temu, wyniosły skonsolidowane przychody Telestrady w I kwartale 2018 roku – wynika ze sprawozdania telekomunikacyjnej spółki prowadzącej biznes głównie w modelu operatora wirtualnego.Firma tłumaczy obniżkę przede wszystkim starzejącą się bazą klientów usług stacjonarnych pod marką NOM oraz rozwiązaniem umowy hurtowej, ale nie podaje, z kim zakończyła współpracę. Jacek Lichota, prezes Telestrady, zasłania się tajemnicą przedsiębiorstwa, ale zapewnia, że była to umowa realizowana na bardzo niskich marżach. Według niego w tym roku Telestrada odnotuje nowe przychody z umów z małymi operatorami, którzy zaczęli korzystać z sieci firmy.
http://archiwum.parkiet.com/artykul/799324_Telestrada:_Mozliwe_przejecia.html (dostęp płatny)

...
Poprzednia
1 2 3 4

Przeczytaj więcej o:  przegląd prasy , rpkom.pl

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common