Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

UPC podtrzymuje plan dla Polski

Urszula Zielińska 14-05-2018, ostatnia aktualizacja 14-05-2018 15:54

- Dla UPC Polska najważniejszy jest wzrost organiczny - mówił w poniedziałek dziennikarzom Robert Redelenau, od kwietnia br. prezes największej w kraju telewizji kablowej. Według niego, aktualny pozostaje realizowany od 2016 r. 5-letni plan mówiący, że UPC Polska zainwestuje w Polsce 4 mld zł w rozbudowę zasięgu infrastruktury. - Plan ten nie obejmował akwizycji – zastrzegł odnosząc się do zaniechanego zakupu Multimedia Polska.

Redelenau powtórzył głośno to, co firma komunikowała kilka tygodni temu. Mówił, że firma jest nadal zainteresowana udziałem w konsolidacji rynku. Nie sprecyzował, po której ze stron. – Przyglądamy się różnym możliwościom – powiedział. Zapewniał, że dziś kablówka nie jest na sprzedaż.

UPC widzi potencjał w kilku segmentach rynku. - Uważamy, że do 2021 roku liczba abonentów szybkiego dostępu do Internetu podwoi się z obecnych 4,7 mln. Penetracja usługami VoD i OTT w Polsce jest nadal bardzo niska i jest tu sporo do zrobienia – powiedział.

UPC widzi też szansę w szeroko pojmowanej konwergencji. Menedżer podtrzymał ostatnią zapowiedź poprzednika (Fransa Willema de Kloeta), że kablówka wprowadzi usługi mobilne we współpracy z Play w I kwartale 2019 r..

- Do tego czasu będziemy koncentrować się na jakości usług WiFi. Z naszych badań wynika bowiem, że klientom zależy na WiFi bardziej niż na prędkości łącza dochodzącego do gospodarstwa domowego – mówił Redelenau.

Przytoczył prognozy firmy analitycznej Analysys Mason, zgodnie z którymi zapotrzebowanie na transmisję danych z sieci stacjonarnych w Europie Środkowowschodniej będzie w kolejnych latach rosło.

W tym roku statystyczne domostwo w regionie ma zużywać miesięcznie około 117 GB. W 2022 roku – 210 GB.

Mimo to UPC przymierza się, aby przyspieszyć prędkość ściągania danych do 1Gb/s wprowadzając technologię kablową kolejnej generacji - Docsis 3.1, pozwalającej na uzyskanie transferu 10 Gb/s.

Przeczytaj więcej o:  Liberty Global , UPC Polska

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common