Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Przegląd prasy rpkom.pl - poniedziałek 14 maja

14-05-2018, ostatnia aktualizacja 14-05-2018 07:30

Dziennik Gazeta Prawna

Wyścig po sztuczną inteligencję
Amerykanie czują na plecach oddech chińskich inżynierów, dlatego swoim chcą ułatwić zadanie. Zero regulacji i utworzenie komitetu ds. sztucznej inteligencji (SI) to postanowienia, które zaprezentował Biały Dom przedstawicielom ponad 40 największych amerykańskich firm na spotkaniu zorganizowanym w czwartek w Waszyngtonie.
S. A15

Już tylko 10 dni do RODO
W ekspresowym tempie Sejm uchwalił ustawę o ochronie danych osobowych. Nawet jeśli wejdzie z opóźnieniem względem unijnych przepisów, to będzie ono minimalne. S. B6

Postęp technologiczny będzie pogłębiał nierówności
Nowe rozwiązania pogłębiają lukę między najbiedniejszymi a najbogatszymi oraz sprzyjają tworzeniu monopoli. Nieco ponad rok temu organizacja Oxfam alarmowała - dysproporcje majątkowe są gigantyczne i nieustannie rosną - ośmioro najbogatszych ludzi ma tyle majątku co połowa światowej populacji, czyli niemal 4 mld ludzi.
S. F3

Parkiet

Smartfony napędzają dystrybutorom sprzedaż
W ostatnich kilkunastu miesiącach notowania krajowych spółek handlujących sprzętem IT były pod presją. Sytuacja w branży się poprawia. Czy notowania też zaczną odbijać? Zniżkujące wyceny akcji giełdowych dystrybutorów IT są pokłosiem ostrej walki o marże oraz wzmożonych kontroli fiskusa. Przedstawiciele branży sygnalizują jednak, że najgorętszy okres związany z aktywnością urzędów skarbowych spółki mają już za sobą, a ich marże powinny rosnąć wraz ze wzrostem udziału sprzedaży z tytułu świadczenia tzw. usług VAD, czyli dystrybucji z wartością dodaną. Powinna też  słabnąć presja na marże ze strony zagranicznych graczy: narzucili oni warunki, przy których na dłuższą metę trudno prowadzić rentowny biznes.
http://archiwum.parkiet.com/artykul/799290_Smartfony_napedzaja_dystrybutorom_sprzedaz.html (dostęp płatny)

Sygnity: Oczy zwrócone na e-podatki
Cena akcji Sygnity, po podpisanej niedawno umowie z wierzycielami, utrzymuje się na stosunkowo stabilnym poziomie. Inwestorzy zdają sobie sprawę, że przed informatyczną spółką jeszcze dużo pracy. Zarząd jest dobrej myśli. - Teraz kluczowe będzie wypełnienie warunków porozumienia, renegocjacja warunków komercyjnych niektórych projektów, dokończenie rozpoczętej restrukturyzacji kosztowej oraz długofalowe pozyskiwanie i realizowanie dochodowych kontraktów – mówi Mariusz Nowak, prezes Sygnity.
http://archiwum.parkiet.com/artykul/799291_Sygnity:_Oczy_zwrocone_na_e-podatki.html (dostęp płatny)

...
Poprzednia
1 2 3 4 5

Przeczytaj więcej o:  przegląd prasy , rpkom.pl

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common