Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Przegląd prasy rpkom.pl - piątek 11 maja

11-05-2018, ostatnia aktualizacja 11-05-2018 07:30

 

Parkiet

 

Cyfrowemu Polsatowi procentuje wizja
Grupa Zygmunta Solorza pozytywnie zaskoczyła inwestorów wynikami za I kwartał 2018 roku i siłą rynku reklamy telewizyjnej.
http://archiwum.parkiet.com/artykul/799246_Cyfrowemu_Polsatowi_procentuje_wizja.html (dostęp płatny)

TFI jako laboratorium venture, VC FIZAN jako projekt badawczy
Fundusze venture capital (VC) od kilku lat dynamicznie rozwijają się w Polsce. Wiele z nich to połączenie kapitału prywatnego i publicznego pochodzącego z różnych programów realizowanych na szczeblu centralnym i lokalnym. W związku ze strategią realizowaną przez Polski Fundusz Rozwoju oraz Narodowe Centrum Badań i Nauki w ciągu najbliższych kwartałów zostanie utworzonych kolejnych kilkadziesiąt funduszy. Przed zespołami zarządzającymi do odrobienia jest zadanie w zakresie wyboru formy prawnej dla planowanego funduszu.
http://archiwum.parkiet.com/artykul/799228_TFI_jako_laboratorium_venture_VC_FIZAN_jako_projekt_badawczy.html (dostęp płatny)

 

Puls Biznesu

 

Blockchainowy bankowy start up
To pierwszy nowy bank od ośmiu lat. Polski, ale o licencję wystara się za granicą, bo jest taniej i szybciej. Koszty ograniczy także technologia. Łaciński zaimek wskazujący hic, haec, hoc (ten, ta, to) w dopełniaczu liczby mnogiej rodzaju męskiego ma formę horum. Tak będzie nazywał się bank, który zakłada Jacek Obłękowski, eks-wiceprezes PKO BP — Horum Bank, czyli Ich Bank. Ich, czyli na razie 30 menedżerów, z których każdy ma w CV pracę w PKO BP.
https://www.pb.pl/blockchainowy-bankowy-start-up-928999 (dostęp płatny)

Miliarder, wizjoner i… dyslektyk
„Z powodu mojej dysleksji, w młodości zostałem naznaczony jako leniwy i głupi, ponieważ szkolna tablica mnie nie interesowała... „Z powodu mojej dysleksji, w młodości zostałem naznaczony jako leniwy i głupi, ponieważ szkolna tablica mnie nie interesowała. A to po prostu inny, kreatywny sposób myślenia i wiele dzieci z dysleksją poszło dalej, by osiągnąć wspaniałe rzeczy” — powiedział Richard Branson, brytyjski miliarder, nieustraszony podróżnik i genialny biznesmen, założyciel obejmującej ponad 400 firm Virgin Group, nagrodzony przez brytyjską królową tytułem szlacheckim…
https://www.pb.pl/miliarder-wizjoner-i-dyslektyk-929002 (dostęp płatny)

...
Poprzednia
1 2 3

Przeczytaj więcej o:  przegląd prasy , rpkom.pl

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common