Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Przegląd prasy rpkom.pl - czwartek 10 maja

10-05-2018, ostatnia aktualizacja 10-05-2018 07:30

Dziennik Gazeta Prawna

Wyraziła emocję na Facebooku i... straciła pracę
Publiczne negatywne ocenianie pracodawcy może skończyć się zwolnieniem. Co do tego nie ma wątpliwości. Tylko co można uznać za taką krytykę?
S. C1-C2

KNF stawia na technologię w finansach
Nadzór chce przyspieszenia w branży. Tworzy nowy departament i narzędzia ułatwiające wprowadzanie na rynek nowatorskich rozwiązań. W ciągu kilku miesięcy Komisja Nadzoru Finansowego uruchomi „wirtualną piaskownicę regulacyjną”, mającą umożliwić młodym firmom, często bez doświadczenia, testowanie rozwiązań na tyle innowacyjnych, że niejednoznacznych z punktu widzenia przepisów. Słowem startu-upy przed przejściem całej, kosztownej procedury licencyjnej będą mogły przetestować, czy ich rozwiązania finansowe działają, a dopiero potem wchodzić na rynek.
http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/1122555,komisja-nadzoru-finansowego-stawia-na-fintech.html (dostęp płatny)

Gazeta Wyborcza

Jak przygotować się do RODO i nie narazić na kary?
Tylko 15 dni zostało do końca vacatio legis unijnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych. zmusi ono firmy do dużo większej dbałości o dane pod groźbą olbrzymich kar finansowych. Oto, co trzeba zrobić przed jego wejściem w życie. (...) Pierwszym krokiem musi być sprawdzenie, jakie dane firma posiada obecnie. S. 19

Parkiet

Co niesie transakcja Liberty i Vodafone’a
O tej transakcji mówiło się z przerwą od kilku lat. Ostatnio scenariusz, w którym wywodząca się z Wielkiej Brytanii grupa Vodafone kupuje spółki z portfela Liberty Global w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, wrócił w I kwartale. W środę przeistoczył się w oficjalnie ogłoszoną umowę.

http://archiwum.parkiet.com/artykul/799187_Co_niesie_transakcja_Liberty_i_Vodafone’a.html (dostęp płatny)

11 bit studios: to dopiero początek naszej drogi
Od czasu premiery „Frostpunka", czyli od 24 kwietnia, wycena spółki wzrosła o ponad połowę. W środę kurs po raz pierwszy przebił poziom 400 zł, a kapitalizacja przekroczyła 900 mln zł. Żadna z dostępnych na rynku rekomendacji nie ma wyższej ceny docelowej niż obecny kurs. Czas pokaże, czy w najbliższych tygodniach analitycy będą rewidować swoje wyceny.
http://archiwum.parkiet.com/artykul/799185_11_bit_studios:_to_dopiero_poczatek_naszej_drogi.html (dostęp płatny)

...
Poprzednia
1 2 3

Przeczytaj więcej o:  przegląd prasy , rpkom.pl

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common