Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Orange oddaje w zarządzanie 103 sklepy własne. Może sprzedać kilkanaście

Urszula Zielińska 08-05-2018, ostatnia aktualizacja 08-05-2018 22:44

Tell z giełdowej grupy OEX i firma GTI (należy do Lightring Ltd.) przejmą od lipca w zarządzanie ponad sto sklepów z usługami Orange Polska, które do tej pory prowadziła spółka zależna telekomu Orange Retail (dawniej - Ramsat).

Ze strony Grupy OEX o umowie z Orange Retail poinformował dziennikarzy Rafał Stempniewicz, prezes spółki Tell, która jest jednym z największych dilerów Orange Polska.

- Od 1 lipca będziemy dzierżawić od Orange Retail 48 działających sklepów - powiedział Rafał Stempniewicz. W ten sposób liczba punktów sprzedaży z ofertą Orange prowadzonych przez Grupę OEX urośnie ze 130 w końcu grudnia do 178, a przychody z tytułu obsługi telekomu powiększą się o kilkanaście milionów złotych. Natomiast wraz z salonami T-Mobile Polska i Polkomtela (sieć Plus, Grupa Cyfrowy Polsat) firmy z Grupy OEX prowadzić będą od lipca 347 sklepów.

- To umowa pozwalająca na bezkosztową konsolidację sieci sklepów. Z tego punktu widzenia jest niezwykła dla polskiego rynku, ponieważ tutaj żaden operatorów nikomu niczego nigdy nie oddał. Przeciwnie, w ostatnich latach to operatorzy starali się przejmować sklepy i prowadzić je samodzielnie - powiedział Stempniewicz.

Według niego 4-letnia umowa jest korzystna dla każdej ze stron. Dla Orange oznacza oszczędności, dla Tella nowe przychody. Marżą firmy podzielą się. - Mam nadzieję, że korzyści z tej umowy dostrzegą też inni operatorzy - mówił. Zapowiedział też, że analogiczną propozycję współpracy przedstawi pozostałym dwóm operatorom, z którymi współpracują spółki OEX.

Z kolei GTI - największy diler Orange - podał, że przejmie w zarządzanie 55 salonów i w sumie prowadzić będzie ich 217.

- Umowy dzierżawy 103 salonów sprzedaży firmom Tell i GTI mają na celu ich efektywniejsze wykorzystanie, realizację naszej strategii oraz poprawę wyników Orange Polska - poinformował w odpowiedzi na nasze pytania Wojciech Jabczyński, rzecznik Orange Polska.

Nie podał skali oszczędności, których spodziewa się firma. - Zawarte umowy dzierżawy nie zmieniają ani struktury sieci sprzedaży ani zatrudnienia w salonach. Pracownikom sklepów (404 osoby) nie zmieni się też pracodawca - mówi rzecznik.

Z wyjaśnień, których nam udzielił wynika, że pracownicy przejmowanych w dzierżawę sklepów nie są zaliczani do grona pracowników Grupy Orange Polska, których liczbę giełdowa firma publikuje co kwartał.

W sklepach Grupy OEX zatrudnienie urośnie o około 200 do około 900 osób. GTI nie chciało zaś precyzować, ilu pracowników przejmie wraz ze sklepami.

Orange Retail ma razem 114 sklepów. Co stanie się z 11 spółka nie zdradza. Nie jest wykluczone, że zostaną sprzedane.

Zbliżone działania prowadzi Grupa Cyfrowy Polsat. W 2017 r. średnia liczba etatów spadła w grupie o 138. To m.in. efekt przekazywania sklepów w zarządzanie zewnętrznym podmiotom.

Przeczytaj więcej o:  GTI , Orange Polska , sklep Orange , tell

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common