Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Przegląd prasy rpkom.pl - środa 9 maja

09-05-2018, ostatnia aktualizacja 09-05-2018 07:30

Dziennik Gazeta Prawna

 
TVN ma nowego prezesa i większy zarząd
Mimo ryzyka politycznego związanego z krytycznym wobec rządu kanałem TVN 24 właściciel zapowiada utrzymanie wolności redakcyjnej. Prezesem i dyrektorem zarządzającym połączonych Discovery i TVN został Piotr Korycki – specjalista od finansów, związany z TVN od 15 lat, ostatnio jako wiceprezes. Zastąpił Jima Samplesa, pracującego w TVN od czasu zakupu tej telewizji przez Scripps Networks Interactive w 2015 r. Samples będzie teraz członkiem rady nadzorczej.
http://serwisy.gazetaprawna.pl/media/artykuly/1122265,tvn-ma-nowego-prezesa-i-wiekszy-zarzad.html (dostęp płatny)

Ekspresowe tempo prac nad przepisami wdrażającymi RODO
Jeszcze na tym posiedzeniu Sejm będzie próbował uchwalić ustawę o ochronie danych osobowych. To jedyna szansa na to, by weszła ona w życie 25 maja, czyli w dniu, w którym zacznie być stosowane unijne rozporządzenie 2016/679 w sprawie ochrony danych osobowych. Trwające właśnie posiedzenie Sejmu jest jedynym wyznaczonym w maju, dlatego też prace nad projektem ustawy będą musiały przebiegać w ekspresowym tempie.
http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/1122282,czy-polska-zdazy-z-przepisami-wdrazajacymi-rodo-przed-25-maja.html (dostęp płatny)

Estonia na pierwszej linii cyberfrontu
Estonia jest liderem transformacji cyfrowej – gospodarka i administracja zamienia się w ciąg zero-jedynkowych znaków, treść takich danych można zmieniać. Czy Estonia nie boi się takich zagrożeń, choćby ze strony Rosji? – My już mieliśmy do czynienia z Rosjanami, którzy w 2007 r. po raz pierwszy zaatakowali nas na dużą skalę – mówi Ott Vatter, wiceszef e-Residency, rządowego programu umożliwiającego uzyskanie estońskiej rezydentury z każdego zakątka na świecie.
http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/1122301,cyberataki-w-estonii.html (dostęp płatny)

...
Poprzednia
1 2 3 4

Przeczytaj więcej o:  przegląd prasy , rpkom.pl

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common