Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Wyniki UPC Polska w I kwartale 2018: trendy bez zmian

Urszula Zielińska 09-05-2018, ostatnia aktualizacja 09-05-2018 08:22

Liberty Global, właściciel UPC Polska podał w nocy swoje wyniki za pierwsze trzy miesiące 2018 roku, a wraz z nimi nowe dane największej telewizji kablowej w naszym kraju.

W wynikach operacyjnych UPC nie widać zmian trendów: nadal ubywa kablówce nieznacznie abonentów, a pozostali dokupują usług.

Po pierwszym kwartale 2018 r. z usług UPC Polska korzystało w efekcie niecałe 1,433 mln abonentów (o 2,3 tys. mniej niż w grudniu). Używali w sumie zaś 2,989 mln usług (RGU), co oznacza wzrost w ciągu trzech miesięcy o 7,2 tys..

To bilans wzrostu liczby sprzedanych usług szerokopasmowego dostępu do internetu (5,5 tys. w kwartale), telefonii (4,1 tys.) i ubytku sprzedanych usług telewizyjnych (2,4 tys.).

Zasięg sieci UPC Polska powiększył się w kwartale o 21 tys. gospodarstw domowych i operator mógłby dziś świadczyć usługi już 3,375 mln domów w kraju.

Według sprawozdania Liberty Global, UPC Polska wypracowało w I kw. br. 116 mln dol. przychodu wobec 95,9 mln dol. w I kwartale 2017 r. W amerykańskiej walucie to wzrost o 20 proc. rok do roku.

Po przeliczeniu na polskie złote po średnim kursie z tych okresów w I kw. 2018 r. przychodu UPC Polska wynoszą około 394,4 mln zł, natomiast rok wcześniej 389 mln zł, co daje wzrost o 1,4 proc..

Kablówka zawdzięcza wzrost przychodów rosnącemu ARPU (średni przychód na abonenta) z usług telewizyjnych, wymianie dekoderów na Horizon (ma już 530 tys. użytkowników usługi) oraz rozwojowi portfela usług dla firm.

Informacja prasowa UPC Polska na ten temat jest tutaj.

 

 

 

Przeczytaj więcej o:  Liberty Global , UPC Polska

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common