Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Przegląd prasy rpkom.pl - wtorek 8 maja

08-05-2018, ostatnia aktualizacja 08-05-2018 07:30

Dziennik Gazeta Prawna

Legislatorzy słabo rozumieją nowe technologie
Warunkiem rozwoju innowacyjności jest dzisiaj to, żeby regulacje miały charakter ponadnarodowy. Nie przesadzać z twardą regulacją! Trzeba otwierać się na zmienność i harmonizować prawo - mówi Michał Boni, europoseł w wywiadzie.
S. D6-D7

Technologie i kadry starego kontynentu na sprzedaż
Europejskie start-upy są wykupowane przez amerykańskie i chińskie korporacje. Konkurencja z tych państw jest bardziej nastawiona na globalny sukces niż na zyski.
S. A8

Lepiej bardzo uważać, co się pisze na Allegro
Portal twierdzi, że filtruje wpisy użytkowników dla ich bezpieczeństwa. Według niektórych prawników jest to jednak naruszenie tajemnicy korespondencji.
S. B1

Testy pojazdów autonomicznych na łasce właściciela łąk
Użytkownik nieruchomości praktycznie nie ma nic do powiedzenia, gdy na przyległej do niej drodze organizowane są np. rajdy. Ale próbny przejazd auta sterowanego komputerem będzie mógł zablokować. S. B4

Elektroniczną legitymację zakoduje dyrektor szkoły
Od września szkoły będą mogły wydawać uczniom i słuchaczom, a także niepełnosprawnym dzieciom w przedszkolach legitymacje nie tylko w postaci papierowej, ale także elektronicznej. Takie rozwiązanie zostało wprowadzone w rozporządzeniu ministra edukacji narodowej z 26 kwietnia 2018 r. w sprawie świadectw, dyplomów państwowych i innych druków szkolnych.
S. B9

Gazeta Wyborcza

E-skrzynka oszczędności
Ponad 10 mln zł wydał ZUS na wysyłkę listów do świadczeniobiorców o waloryzacji rent i emerytur. Jeśli Polska wdrożyłaby system e-skrzynki, instytucje publiczne zaoszczędziłyby setki milionów złotych. (...) W Polsce e-skrzynkę chciała uruchomić minister cyfryzacji Anna Streżyńska, zdymisjonowana w styczniu 2018 r. przy okazji powołania rządu Mateusza Morawieckiego. Jej projekt jest gotowy. Właściwie od ręki polska e-skrzynka mogłaby obsłużyć 40 mln obywateli. Przygotowała ją Poczta Polska kosztem ponad 100 mln zł (bazuje na platformie stworzonej przez Envelo, spółkę-córkę poczty). Ministerstwo Cyfryzacji chce, aby ustawa w tej sprawie szybko weszła w życie, a cały system działał już w pierwszym kwartale przyszłego roku. To jednak mało realne. S. 10

Z garażu na podbój świata
Przymierzalnia 3D, symulator medyczny dla kardiologów, urządzenie do domowego monitorowania parametrów zdrowia, przenośne laboratorium mieszczące się w kieszeni - to tylko niektóre innowacyjne pomysły na biznes, które doceniło jury konkursu Start-up Challange w ramach tegorocznej edycji  European Start-up Days.
S. 4 (Dodatek Mój Biznes)

Własne M oglądane w wirtualnej rzeczywistości
Deweloperzy i architekci coraz częściej korzystają z możliwości jakie daje rzeczywistość wirtualna. Dzięki technologii VR klienci mogą odbyć spacer po mieszkaniach, których budowa jeszcze się nie zaczęła.
S. 4 (Dodatek Mój Biznes)

...
Poprzednia
1 2 3 4 5

Przeczytaj więcej o:  przegląd prasy , rpkom.pl

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common