Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Dwa zgromadzenia akcjonariuszy Play Communications 7 czerwca

08-05-2018, ostatnia aktualizacja 08-05-2018 08:10

Play Communications, właściciel spółki P4 i pośrednio sieci komórkowej Play zwołał zwyczajne i nadzwyczajne walne zgromadzenia akcjonariuszy na 7 czerwca.

Jako że jest to spółka zarejestrowana w Luksemburgu, właśnie tam odbędą się spotkania akcjonariuszy. W Play najwięcej akcji mają rodziny greckiego i islandzkiego miliardera: Panosa Germanosa i Thora Bjorgolfssona (poprzez spółki Tollerton Investments i Telco Holdings).

Wśród projektów uchwał typowych o tej porze roku, czyli skwitowania dla członków rady dyrektorów, wyboru audytora (ponownie ma nim zostać EY), zatwierdzenia sprawozdań finansowych i pokrycia ubiegłorocznej straty jednostkowej znalazł się też punkt dotyczący wykorzystania do końca kapitału docelowego na nowy program motywacyjny dla pracowników i menedżerów.

Jak czytamy, na ten cel firma chce tym razem przeznaczyć nieco ponad 4,791 mln walorów, z czego 1 mln dla przyszłych członków zarządu P4. W ten sposób wyczerpie pulę 8,5 mln akcji, które mogą być wyemitowane w ramach uchwalonego wcześniej kapitału docelowego. „Nie ma planu, aby na tym walnym zgromadzeniu zwiększyć kapitał docelowy ponad 8,5 mln i należy przyjąć, że jest to (w części niewykorzystanej) maksymalna liczba akcji dla wszystkich programów motywacyjnych" – brzmi w wolnym tłumaczeniu zapis projektu stosownej uchwały, przekazanego w języku angielskim przez Play Communications.

Wspomnieć należy, że z końcem lipca z P4 rozstaje się prezes Joergen Bang-Jensen i wiadomo już, iż jego następcą będzie Jean-Marc Harion (dotychczasowy prezes Orange Egipt). Niewykluczone, że to w związku z tą nominacją akcjonariusze mają wypowiedzieć się w sprawie programu motywacyjnego.

Nadzwyczajne walne zgromadzenie zajmie się statutem spółki Play Communications, a konkretnie zapisami dotyczącymi potencjalnego podniesienia lub umorzenia kapitału tego podmiotu lub emisji udziałów P4 dla podmiotów trzecich.

Jak czytamy w uzasadnieniu, zmiany mają na celu usunięcie niespójności między artykułami.

Kurs akcji Play Communications wynosi w ostatnich dniach około 29 zł. W pierwotnej ofercie publicznej główni akcjonariusze sprzedawali papiery nowym inwestorom po 36 zł.

Spadek notowań od debiutu na GPW w części (2,57 zł) to efekt odcięcia prawa do dywidendy, którą telekom wypłaci 10 maja.

Przeczytaj więcej o:  GPW , P4 , Play Communications

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common