Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

Technologie i urządzenia

TESTY RPKOM.pl: MediaPad M5 10.8 LTE, czyli Huawei na rynku tabletów

Marta Rzeźnicka 07-05-2018, ostatnia aktualizacja 07-05-2018 21:30

Tablety z roku na rok sprzedają się coraz słabiej. Mimo to zdobywający kolejne segmenty rynku urządzeń elektronicznych koncern Huawei nie traci wiary. W tym roku zaprezentował już kilka modeli tabletów. Redakcja Rpkom.pl testowała właśnie jeden z nich. Pewne jest jedno: dostawcy sprzętu mają chrapkę na kolejny obszar, który zarezerwowany był dla innych marek. To świat produktów, nabywanych nie tylko ze względu na jakość obrazu, ale także dźwięku.

Huawei z przytupem wszedł na rynek tabletów. Gasnący rynek wyświetlaczy o przekątnej od 7 do 12 cali okazał się bardzo przyjazny dla produktów chińskiego producenta. Nie bez kozery. Huawei postawił w produkcji na aspekty, które pozwoliły wielu klientom polubić  tablety tego producenta, tak jak smartfony.

Na zewnątrz...

Metalowa obudowa z niewielkimi ramkami, bardzo dobrze dopasowane przyciski funkcyjne, wlana w matrycę kamerka oraz ładne wykończenia dają poczucie produktu klasy premium. Po chwili pracy daje znać waga urządzenia. Pół kilograma noszone w czasie marszu czy prezentowania na bieżąco zmian w projektach nie pozostaje obojętne dla ręki. Z pomocą przychodzi wtedy dobrze dopasowana obudowa, która ma jedynie jeden kąt odbioru. Nie jest to korzystne rozwiązanie zwłaszcza w kontekście błyszczącego wyświetlacza. Podstawka wymusza również pozycję tabletu: możemy korzystać z niego w ten sposób tylko w poziomie. Przystosowane do tego rozwiązania są przyciski funkcyjne, z których w pionie nie zdarzyło mi się korzystać. Zamiast tego personalizowałam urządzenie na pływający przycisk, który z powodzeniem zastępuje wszystkie fizyczne klawisze.

Samo wejście do sytemu jest dziecinnie proste. Co więcej, działający bez zastrzeżeń czytnik linii papilarnych może zapamiętać ponad 20 układów linii papilarnych, a do pięciu przypisać dostępność. Oznacza to, że nie każdy użytkownik będzie miał wgląd do wszystkich zapisanych na Media Padzie informacji, a jedynie do tego na co zgodę wyrazi administrator, czyli „władca tabletu".

Ekran w technologii IPS o przekątnej 10,8 cala świetnie nadaje się dla jednej osoby do oglądania filmów i przeglądania internetu. Niestety, większej liczbie osób mimo szerokich kątów widzenia trudno będzie jednocześnie korzystać z monitora: zarówno przez wymuszoną pozycję ekranu, jak i jego pośredni rozmiar.

Kolory są ładnie nasycone, obraz ma dobry kontrast i jakość. Dla miłośników literatury dostępny jest też tryb ochrony wzroku, który szczególnie w warunkach niewielkiego oświetlenia spełnia swoją rolę znakomicie! Madia Pad M5 stał się moim faworytem do czytania materiałów i książek, przeglądania raportów i porannych przeglądów prasy.

Nie są to zadania, które robią najmniejsze wrażenie na procesorze tabletu. Kirin 960s wykorzystujący 4 GB pamięci operacyjnej pozwala bez widocznych opóźnień wykonywać pracę równocześnie z oglądaniem materiałów online, włączonym radiem i aktywnymi kilkoma mediami społecznościowymi. I to w zasadzie tyle ile mogę wymagać od tej klasy urządzenia. Praca na Androidzie w wersji 8.0 z nakładką EMUI 8.0 okazała się naturalna i intuicyjna. Niewykluczone, że pewien wpływ na to miał fakt, iż w tym samym czasie korzystałam ze smartfona tego samego producenta. Osobie po raz pierwszy sięgającej po nowy, pozbawiony fajerwerków system zajmie zapewne nieco czasu znalezienie potrzebnych aplikacji.

...
Poprzednia
1 2 3

Przeczytaj więcej o:  huawei , MediaPad M5

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common