Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Przegląd prasy rpkom.pl - środa 2 maja

02-05-2018, ostatnia aktualizacja 02-05-2018 07:30

Rzeczpospolita

Rynek cyfrowy na cenzurowanym

Rozwój usług telekomunikacyjnych wymusza zmiany, także w sferze prawnej. Tyle, że nie dla wszystkich efekty pracy legislacyjnej są zadawalające, zwłaszcza dla małych operatorów. Na szczęście jest jeszcze czas, by przepisy poprawić – piszą Ireneusz Piecuch i  prof. Maciej Rogalski. Rządowy projekt zmian do Prawa telekomunikacyjnego („p.t."), uchwalony przez Sejm 22 marca b.r., wymaga jeszcze rozpatrzenia przez Senat oraz podpisania przez Prezydenta RP, niemniej dotychczasowy przebieg prac legislacyjnych sugeruje zakończenie całego procesu jeszcze w pierwszym półroczu.
http://www.archiwum.rp.pl/artykul/1372424-Rynek-cyfrowy-na-cenzurowanym.html (dostęp płatny)

Zbrojne drony podbijają świat
Urządzenia polowej komunikacji i bezzałogowe pociski z prywatnej Grupy WB trafiły już do wielu krajów. Ambitna firma z Ożarowa wskazuje drogę zbrojeniówce.
http://www.archiwum.rp.pl/artykul/1372433-Zbrojne-drony-podbijaja-swiat.html (dostęp płatny)

Przybywa chętnych na bransolety
Skazani za drobne przestępstwa coraz częściej kalkulują: lepiej odbyć karę w domu, niż iść do więzienia. Najnowsze statystyki Ministerstwa Sprawiedliwości ten trend potwierdzają. W 2011 r. do sądów penitencjarnych wpłynęło blisko 13 tys. wniosków o odbycie kary w Systemie Dozoru Elektronicznego, czyli z bransoletą na ręku (lub nodze). W 2017 r. takich wniosków było już 36 tys. – To rzecz trudna do przecenienia – uważa Brunon Hołyst, kryminolog. Jego zdaniem to szansa dla niegroźnych sprawców drobnych przestępstw na pozostanie na wolności, choć mocno ograniczonej.
http://www.archiwum.rp.pl/artykul/1372417-Przybywa-chetnych-na-bransolety.html (dostęp płatny)

Kosztów ataku hakerskiego nie odliczysz od przychodu
Programy antywirusowe, rozbudowane wewnętrzne procedury zabezpieczające i stosowanie haseł w systemach informatycznych to za mało, żeby wykazać się należytą starannością i rozliczyć koszt.- pisze Aleksandra Kasińska-Skiba, doradca podatkowy i radca prawny w ALTO.
http://www.archiwum.rp.pl/artykul/1372362-Kosztow-ataku-hakerskiego-nie%C2%A0odliczysz-od%C2%A0przychodu.html (dostęp płatny)

Przeczytaj więcej o:  przegląd prasy , rpkom.pl

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common