Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Play zrezygnował z ratingu S&P's

ziu 30-04-2018, ostatnia aktualizacja 30-04-2018 14:32

Agencja ratingowa Standard&Poor's wycofała swój rating (BB) dla Play Communications, właściciela sieci komórkowej Play. Według agencji Bloomberg, wycofanie oceny nastąpiło na prośbę spółki.

- Efektywnie wydajemy nasze pieniądze. Nie potrzebujemy trzech ratingów bo sytuacja jest bardzo stabilna – przekazał nam Marcin Gruszka, rzecznik sieci Play w odpowiedzi na pytanie o powód rezygnacji.

W chwili wycofywania ratingu jego perspektywa była stabilna.

W ostatni poniedziałek kwietnia akcje Play Communications na warszawskiej giełdzie kosztują poniżej 30 zł. Rano ich kurs został pomniejszony przez giełdę o wysokość dywidendy (2,57 zł). Ostatnim dniem, gdy można było kupić papier wraz z uprawnieniem do udziału w wypłacie był miniony piątek.

Spółka wypłaci inwestorom ponad 650 mln zł 10 maja.

 

Przeczytaj więcej o:  play , Play Communications , rating

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common