Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Przegląd prasy rpkom.pl - poniedziałek 30 kwietnia

30-04-2018, ostatnia aktualizacja 30-04-2018 07:30

 

Puls Biznesu

 

Split payment i STIR dają pracę IT
Konieczność dostosowania bankowych systemów informatycznych do zmian regulacyjnych sprawia, że firmy IT obsługujące banki mają ręce pełne roboty.
https://www.pb.pl/split-payment-i-stir-daja-prace-it-911810 (dostęp płatny)

Twoje CV w zgodzie z RODO
Jak przechowywać dane kandydata, by zadośćuczynić nowym przepisom? Dwie trzecie (66 proc.) pracodawców przechowuje dokumenty kandydatów w systemie rekrutacyjnym, a prawie połowa (49 proc.) w przeznaczonej tylko do tego skrzynce pocztowej, np. „praca@”. Popularnymi miejscami gromadzenia CV są również foldery na komputerach pracowników i w e-mailach kierowników liniowych (odpowiednio 22 i 14 proc.). Co piąta (20 proc.) firma zbiera dokumenty aplikacyjne w formie papierowej — wynika z badania platformy eRecruiter należącej do Grupy Pracuj.
https://www.pb.pl/twoje-cv-w-zgodzie-z-rodo-911794 (dostęp płatny)

Elektronizacja zamówień po polsku
Koło ratunkowe dla planowanej na październik elektronizacji przetargów w postaci miniportalu i zmian legislacyjnych nie budzi zachwytu. Cyfryzacja zamówień publicznych ma poślizg, więc Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii (MPiT), Urząd Zamówień Publicznych (UZP) oraz Ministerstwo Cyfryzacji (MC) wraz z Centralnym Ośrodkiem Informatycznym pracują nad rozwiązaniem przejściowym, które ma zapobiec paraliżowi przetargów jesienią.
https://www.pb.pl/elektronizacja-zamowien-po-polsku-911788 (dostęp płatny)

Miasta są skazane na technologię
Inteligentne miasta będą źródłem ogromnych szans biznesowych — twierdzi Frost & Sullivan. Inteligentne miasta będą źródłem ogromnych szans biznesowych — twierdzi Frost & Sullivan. Eksperci firmy szacują, że wartość rynku nowoczesnych rozwiązań technologicznych dla miast do 2025 r. przekroczy 2 bln USD. „Już obecnie sztuczna inteligencja odgrywa kluczową rolę w obszarach, takich jak: parkowanie, mobilność, sieć energetyczna, adaptacyjna sygnalizacja świetlna oraz gospodarka odpadami” — napisali eksperci firmy w nowym raporcie.
https://www.pb.pl/miasta-sa-skazane-na-technologie-911784 (dostęp płatny)

...
Poprzednia
1 2 3

Przeczytaj więcej o:  przegląd prasy , rpkom.pl

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common