Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Orange Polska: negatywny wpływ RLAH w I kw. 2018 to 15 mln zł

Urszula Zielińska 26-04-2018, ostatnia aktualizacja 26-04-2018 11:29

Negatywny wpływ unijnej zasady roam like at home na wyniki Orange Polska w I kwartale 2018 roku to 15 mln zł - poinformował podczas telekonferencji z analitykami z biur maklerskich Maciej Nowohoński, członek zarządu telekomu odpowiedzialny za finanse.

Jak zauważył, wpływ ten jest dużo mniejszy niż w poprzednich dwóch kwartałach, gdy Orange Polska stracił w związku z tym ponad 100 mln zł.

Według Nowohońskiego, są trzy kwestie, dzięki którym firma traciła mniej na RLAH w ciągu pierwszych trzech miesięcy br.: - Po pierwsze renegocjowaliśmy stawki hurtowe, czego efekt powinien być widoczny także w kolejnych kwartałach. Po drugie wprowadziliśmy dodatkowe opłaty dla osób, które łamią zasady (używając usług w roamingu w UE - red.), z co kolei - po trzecie - ograniczyło także ruch - powiedział.

Przeczytaj więcej o:  Maciej Nowohoński , Orange Polska , RLAH , roaming

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common