Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Przegląd prasy rpkom.pl - czwartek 26 kwietnia

26-04-2018, ostatnia aktualizacja 26-04-2018 07:30

 

Dziennik Gazeta Prawna


Małe firmy przygotowują się do RODO
Już za niecały miesiąc wszyscy przedsiębiorcy będą musieli bezpośrednio zastosować założenia Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych. Czy małe firmy są już na to gotowe?
S. A7

Branża internetowa przygotowała standard zbierania zgód
Organizacja IAB Europe przygotowała standard pozyskiwania zgód i informowania użytkowników o przetwarzaniu ich danych osobowych. Ma on zapewnić administratorom zgodność z przepisami unijnego rozporządzenia (RODO).
S. B4

Unia w poszukiwaniu inteligencji. Sztucznej
Konkurencyjna i wysokiej jakości, ale też uczciwa i bezpieczna. Taka ma być sztuczna inteligencja (AI) w ocenie Komisji Europejskiej. S. B4

Nie wszystkie zalety e-recepty będą dostępne od razu
Wprowadzając nowe systemy informatyczne powinniśmy pozostawiać potencjalnym użytkownikom możliwość wyboru. Jeśli będą dobre, zechcą z nich skorzystać. Jednak aby tak się stało, konstruując je trzeba wsłuchiwać się w oczekiwania zainteresowanych środowisk - przekonywali uczestnicy debat zorganizowanej przez dziennik.
S. B10-B11

RODO: projekt zmian w kodeksie pracy do poprawki?
Jeśli zostanie przyjęty w obecnej wersji firmy mogą stracić prawo do przetwarzania danych pracowników i kandydatów do pracy.
S. C1, C3

 

Parkiet

Dobra komunikacja to klucz do sukcesu każdego emitenta
W środę w siedzibie GPW wręczono dyplomy najbardziej transparentnym firmom notowanym na giełdzie. (…) Na podstawie przeprowadzonej ankiety zostało wyłonionych 28 emitentów, którzy z wynikiem 30 i więcej punktów znaleźli się na wspólnym podium i otrzymali dyplom „Transparentnej spółki 2017". (…) Spośród największych firm w gronie najbardziej transparentnych znalazły się m.in. mBank, PKN Orlen, Cyfrowy Polsat, PGNiG, PKO Bank Polski, PZU, Tauron.

http://archiwum.parkiet.com/artykul/798939_Dobra_komunikacja_to_klucz__do_sukcesu_kazdego_emitenta.html (dostęp płatny)

11 bit studios: Nowa gra mocno pomaga notowaniom
Gra „Frostpunk" autorstwa 11 bit studios, która we wtorek zadebiutowała na rynku, szybko zdeklasowała konkurentów, wspinając się na pierwsze miejsce na platformie Steam. To dobrze rokuje dalszej sprzedaży i potwierdza hipotezę (sugerowały ją opinie recenzentów, zanim ruszyła sprzedaż), że gra jest globalnym hitem.
http://archiwum.parkiet.com/artykul/798933_11_bit_studios:_Nowa_gra_mocno_pomaga_notowaniom.html (dostęp płatny)

...
Poprzednia
1 2 3

Przeczytaj więcej o:  przegląd prasy , rpkom.pl

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common