Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Do 25 maja głosowanie wierzycieli Hawe Telekom

Urszula Zielińska 24-04-2018, ostatnia aktualizacja 24-04-2018 17:31

- ARP od kilku miesięcy wskazywała Dłużnikowi, że złożone przez niego propozycje nie odpowiadają oczekiwaniom, są niedopracowane a przede wszystkim wątpliwe pod kątem prawnym. W tej sytuacji mało prawdopodobne wydaje się uzyskanie poparcia większości wierzycieli. Zwłaszcza że na razie duża część wierzycieli nie wyraziła zgody na objęcie ich wierzytelności układem. Swoje stanowisko ARP wyrazi zgodnie ze sposobem określonym dla wszystkich wierzycieli (korespondencyjnie) oraz w terminie przewidzianym na głosowanie - dodaje - mówi rpkom.pl Ilona Kachniarz, rzeczniczka Agencji Rozwoju Przemysłu kontrolowanej przez państwo.

Tak odpowiada na pytanie, w jaki sposób ARP zamierza zagłosować nad propozycjami spłaty wierzycieli Hawe Telekom. Agencja jest największym pojedynczym wierzycielem światłowodowej firmy (podstawowa kwota jej wierzytelności to 80 mln zł).

W poniedziałek Wiesław Ostrowski, zarządca Hawe Telekom (spółka zależna Mediatela, który z kolei należy do Hawe S.A.) rozesłał do wierzycieli światłowodowej spółki dokumentację i karty do głosowania. Wierzyciele mogą wybrać jeden z dwóch proponowanych sposobów odzyskania pieniędzy lub odrzucić oba.

Pierwszy sposób zaproponowała jeszcze w 2016 roku Rada Wierzycieli Hawe Telekom. Drugi - zarząd Hawe Telekom, czyli prezes Paweł Paluchowski i wiceprezes Dominik Drozdowski.

O to, jak zamierza głosować zapytaliśmy także Grupę Orange Polska. Spółka zależna Orange - TP Teltech - to jeden z wierzycieli Hawe Telekom.

- Poprzemy propozycję przygotowaną przez Radę Wierzycieli. Propozycja dłużnika jest niekorzystna dla grupy wierzycieli, do której przypisano wierzytelności grupy Orange - odpowiedział nam Wojciech Jabczyński, rzecznik Orange Polska. Wierzytelność grupy (głównie TP Teltech, członka rady wierzycieli) to 1,9 mln zł.

Według informacji prasowych Hawe Telekom, zarządca ma stać na stanowisku, że propozycje Rady Wierzycieli stanowią naruszenie przepisów, ponieważ zakładają redukcję wierzytelności Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Na liście wierzytelności przedstawionej swojego czasu przez Hawe Telekom byli więksi wierzyciele niż TP Teltech.  Sporymi należnościami dysponują podmioty kojarzone z dawnymi akcjonariuszami Hawe Telekom: Restata Investments, Central Fund of Immovables, Centrum Windykacji i Egzekucji Kredytowej oraz RS Development (około 58 mln zł). Zapewne będą optować za realizacją propozycji zarządu.

Można też założyć, że podobnego zdania będą spółki z grupy Hawe.

Głosowanie odbędzie się korespondencyjnie. Według informacji z Hawe Telekom może wziąć w nim udział nawet tysiąc podmiotów.

Przeczytaj więcej o:  arp , hawe , hawe telekom

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common