Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Przegląd prasy rpkom.pl - poniedziałek 23 kwietnia

23-04-2018, ostatnia aktualizacja 23-04-2018 07:30

Dziennik Gazeta Prawna


Marek Zagórski: jedyna kompetencja, której mój resort wyzbył się, zresztą dobrowolnie to ta związana z informacją przestrzenną. Procesy związane z informatyzacją państwa nie dzieją się tylko w resorcie cyfryzacji – rozmowa z ministrem cyfryzacji.
http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/1119284,minister-cyfryzacji-o-e-dowodach-osobistych-i-rodo.html (dostęp płatny)

Bitcoinowcy nie płacą PCC
Ministerstwo Finansów przygotuje szybko przepisy, w których odstąpi od pobierania podatku od czynności cywilnoprawnych przy zakupie i wymianie kryptowalut. Dotyczyć to będzie zarówno bieżących, jak i przeszłych transakcji.
http://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/1119276,obrot-bitcoinem-bez-pcc.html (dostęp płatny)

Parkiet


Branża IT wreszcie budzi się z zimowego snu

Liczba przetargów w sektorze publicznym jest wyższa niż w minionych latach. Idą dobre czasy dla spółek informatycznych? WIG-informatyka od 12 miesięcy jest w trendzie spadkowym. Rok 2017 był dla branży trudny, ale wiele wskazuje, że ten będzie lepszy. Świadczą o tym chociażby statystyki dotyczące liczby i wartości ogłaszanych przetargów publicznych w sektorze teleinformatycznym. Natomiast bolączką firm pozostaje duża presja na płace. http://archiwum.parkiet.com/artykul/798833_Branza_IT_wreszcie_budzi_sie_z_zimowego_snu.html (dostęp płatny)

Przed podatkiem od kryptowalut nie uciekniesz
Opisanie – w sposób jednoznaczny – zasad opodatkowania dochodów uzyskanych z tzw. kryptowalut (np. bitcoina) jest bardzo trudne, jednak potrzebne z uwagi na popularyzację tego sposobu uzyskiwania dochodu.
http://archiwum.parkiet.com/artykul/798844_Przed_podatkiem_od_kryptowalut_nie_uciekniesz.html (dostęp płatny)

Operatorzy na nowych ścieżkach

Warszawski indeks firm telekomunikacyjnych zachowuje się lepiej niż indeksy dla Europy i świata. Analitycy widzą kilka powodów tej sytuacji. Firmy szukają sposobów na efektywność (wydanie sobotnie, 21 kwietnia 2018).
http://archiwum.parkiet.com/artykul/798824_Operatorzy_na_nowych_sciezkach.html (dostęp płatny)

...
Poprzednia
1 2 3 4

Przeczytaj więcej o:  przegląd prasy , rpkom.pl

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common