Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Przegląd prasy rpkom.pl - piątek 20 kwietnia

20-04-2018, ostatnia aktualizacja 20-04-2018 07:30

Gazeta Wyborcza

Duopol na rynku telewizji
Przejęcie TVN było drogą na szczyt rynku telewizyjnego. Discovery, znane dotąd z seriali o rekinach i utylizacji śmieci z impetem weszło w wiadomości polityczne i lifestyle. (analiza)
S. 12

E-Zwolnienia stop?

ZUS skontrolował w zeszłym roku prawie pół miliona zwolnień lekarskich. Ilość kwestionowanych zwolnień miał ograniczyć system ich wystawiania, który częściowo już działa. Ale, jak się dowiadujemy, papierowe L4 będzie można wystawiać aż do grudnia.
S. 1, 14

Parkiet

W sierpniu zmiana u sterów Play Communications
Z końcem lipca fotel prezesa spółki P4, najważniejszego podmiotu z grupy Play Communications, opuści po blisko 10 latach Duńczyk Joergen Bang-Jensen. Ku zaskoczeniu rynku zastąpi go Jean-Marc Harion, dotychczas prezes Orange Egipt z tej samej grupy co Orange Polska.
http://archiwum.parkiet.com/artykul/798776_W_sierpniu_zmiana_u_sterow_Play_Communications.html (dostęp płatny)

Abris Capital Partners – kilka faktów o funduszu
Abris Capital Partners zarządza funduszami private equity, koncentrując się na inwestycjach w Europie Środkowej i Wschodniej. Firma wystartowała w 2006 r. Jej założycielami są Neil Milne i George Swirski. Ten pierwszy przed założeniem Abrisu był partnerem w Copernicus Capital Partners, a wcześniej m.in. bankierem inwestycyjnym w European Banking Company oraz analitykiem i zarządzającym w Standard Life Assurance Company. Z kolei Swirski przed rozpoczęciem przygody z Abrisem był m.in. przez kilkanaście lat partnerem w Advent Internationals Central & Eastern Europe. Pracował też m.in. w PepsiCo., E. Wedel oraz w Bain & Co. http://archiwum.parkiet.com/artykul/798784_Abris_Capital_Partners_–_kilka_faktow_o_funduszu.html (dostęp płatny)

Pięć branż, które może zrewolucjonizować technologia blockchain
W Estonii wykorzystano tytułową technologię do stworzenia ogromnej bazy danych obywateli X-Road, w Australii działa zdecentralizowana giełda energii, a Dubaj chce do 2020 r. oprzeć cały system administracji publicznej na łańcuchu bloków. Rewolucja już się zaczęła...
http://archiwum.parkiet.com/artykul/798786_Piec_branz_ktore_moze_zrewolucjonizowac_technologia_blockchain.html (dostęp płatny)

...
Poprzednia
1 2 3

Przeczytaj więcej o:  przegląd prasy , rpkom.pl

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common