Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Przegląd prasy rpkom.pl - czwartek 19 kwietnia

19-04-2018, ostatnia aktualizacja 19-04-2018 07:30

Dziennik Gazeta Prawna

 

Facebook nie służy prześwietlaniu pracowników
Pracodawca nie będzie mógł pozyskiwać informacji o światopoglądzie, stanie zdrowia, czy karalności pracownika nawet jeśli zgodzi się na to on sam. Firma będzie mogła żądać takich danych tylko wtedy, gdy upoważnienie do tego będzie w innych przepisach. Takie regulacje zawiera projekt związany z wdrażaniem unijnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO).
S. A1, B8

Telewizje pod butem monopolu?
Czy narzucanie takich samych stawek licencyjnych za ten sam produkt przez organizację, która ma dominującą pozycję stanowi samo w sobie prawo naruszenia konkurencji? A może znaczenie ma to, jak radzi sobie gorzej traktowany przedsiębiorca? Rozstrzygnie to dziś Trybunał Sprawiedliwości UE.
S. B4

Szybkie e-dowody dla organów ścigania

6 godzin - tyle czasu będą miały platformy online, aby przekazać organom ścigania lub sądom z krajów UE e-maile, wiadomości z aplikacji mobilnych, zdjęcia i inne informacje stanowiące dowody w sprawie karnej, która wiąże się z zagrożeniem życia lub zdrowia jakiejś osoby, bądź poważnym ryzykiem dla infrastruktury krytycznej (np. telekomunikacyjnej lub finansowej).
S. B5

Dla odpowiedzialnych firm RODO nie jest zagrożeniem
Prawdopodobnie już pierwszego dnia obowiązywania RODO wniesiemy pierwszą skargę, aby symbolicznie podkreślić tę datę - mówi Katarzyna Szymielewicz, prezes Fundacji Panoptykon.
S. B6

Pracownik call center musi pracować także w święto
Kodeks pracy dopuszcza wykonywanie pracy w niedziele i święto na podstawie kilku wyjątków - opinia Katarzyna Dulewicz z kancelarii CMS Cameron McKenna.
S. B9

Gazeta Wyborcza

 

Rosja z maczugą na internet
Władze Rosji brutalnie demolują internet, by poddać go cenzurze. Toczą wojnę z popularnym w kraju messengerem Telegram i grożą blokadą Facebooka.
S. 8

...
Poprzednia
1 2 3 4 5 6

Przeczytaj więcej o:  przegląd prasy , rpkom.pl

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common