Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Joergen Bang-Jensen prezesem Playa do końca lipca. Odda stery menedżerowi z Orange [nowe]

Urszula Zielińska 23-04-2018, ostatnia aktualizacja 23-04-2018 12:14

Joergen Bang-Jensen, od blisko 10 lat kierujący siecią komórkową Play z końcem lipca odchodzi z zarządu firmy P4, poprzez którą notowany na giełdzie w Warszawie podmiot Play Communications, kontroluje mobilną sieć.

O zmianie Play Communications poinformował dziś w giełdowym komunikacie.

Następcą Duńczyka będzie Belg - Jean-Marc Harion, dotychczas prezes Orange Egipt.

– Odchodzę z zarządu z powodów osobistych. Poznałem już mojego następcę i cieszę się, że to właśnie taka osoba – silny indywidualista o mocnym charakterze – dołączy do zespołu. Play działa tak jak do tej pory i nic nie zmienia się w strategii firmy, ale decyzje nowego prezesa na pewno będą widoczne. Jean-Marc i ja mamy podobną historię. Każdy z nas zaczynał jako przedsiębiorca – mówi Joergen Bang-Jensen.

Konrad Księżopolski, szef analityków w Haitong Banku, rezygnacją Bang-Jensena jest zaskoczony. – Spółka nie zapowiadała zmiany – mówi. Jednak niektórzy, jak Piotr Mieczkowski, dyrektor zarządzający w fundacji Digital Poland, są zdania, że odejście Bang-Jensena było kwestią czasu.

Słychać też, że menedżer i udziałowcy Play mieli niepisaną umowę, że pozostanie on u sterów na czas pierwotnej oferty publicznej.

Z punktu widzenia założycieli Playa: Panosa Germanosa i Thora Bjorgolfssona, IPO Play Communications było sukcesem.  Ich rodziny i współpracownicy uzyskali ze sprzedaży akcji około 4,4 mld zł. Spora część tej sumy posłużyła do spłaty długu.

Bang-Jensen pytany, czy w związku z tym, że jego następca wywodzi się z grupy Orange, należy spodziewać się silniejszych związków Play z Orange Polska, odpowiada: – Play i Orange łączy już umowa o roamingu krajowym, współpracujemy przy budowie nowych masztów. Bez zmian pozostaje strategia zakładająca współkorzystanie z infrastruktury. Nie będzie też niczym nowym, jeśli powiem, że jesteśmy otwarci na każdy rodzaj współpracy.

Wojciech Jabczyński, rzecznik Orange Polska, na pytanie, czy telekom rozważa inwestycję w akcje Playa, odpowiada krótko: – Nie ma tematu kupna Play.

Harion jest związany z francuską grupą od wielu lat. Sprzedał jej swoją firmę – Computer Channel, którą utworzył w 1991 r. Kierował Orange Belgia, Orange Dominikana, czy oddziałem wiceprezesem France Telecom odpowiedzialnym za segment klientów biznesowych.

Kilka lat temu agencja Reutersa cytowała Macieja Wituckiego, wówczas prezesa, dziś szefa rady nadzorczej Orange Polska, gdy mówił, że grupa jest zainteresowana zakupem Playa. Menedżer tłumaczył potem, że żartował, ale temat zmian właścicielskich w Play nigdy potem już nie ucichł.

...
Poprzednia
1 2

Przeczytaj więcej o:  Harion , joergen bang-jensen , Orange , play

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common