Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Korzystanie z WiFi lotnisk: Polacy w ogonie

Marta Rzeźnicka 18-04-2018, ostatnia aktualizacja 18-04-2018 16:27

Firma Radius Communications na zlecenie serwisu Kayak.pl przeprowadziła kolejną ankietę wśród pasażerów samolotów szukając odpowiedzi na pytania o korzystanie z sieci WiFi  linii lotniczych.

Zgodnie z opublikowanym dziś komunikatem, większość badanych w Polsce uważa, że dostęp Wifi to nie powód, aby podnosić ceny biletów lotniczych. 68,5 proc. badanych Polaków zadeklarowało, że nie dopłaciłoby do ceny biletu lotniczego, aby otrzymać dostęp do pokładowego Wi-Fi podczas lotu. Bardziej kategoryczne w tej kwestii są panie. 74,5 proc. respondentek odpowiedziało, że nie zapłaciłoby więcej za lot, żeby móc używać pokładowego Wi-Fi. Wśród badanych mężczyzn odsetek takich odpowiedzi wyniósł 62 proc..

Polacy badani pytani, czy korzystają z hot spotów oferowanych przez lotniska odpowiedzieli w 49 proc. przypadków, że zdarzyło im się to. Jest to jeden z najniższych wyników wśród 26 ankietowanych krajów i niższy niż średnia światowa (58 proc.).

Są kraje, których mieszkańcy używają lotniskowych hot spotów jeszcze rzadziej. Korzystanie z WiFi zadeklarowało 43 proc. Niemców i Francuzów. Natomiast największą popularnością cieszy się taki dostęp wśród Norwegów (76 proc.).

Według raportu, niewielkie zainteresowanie Polaków usługą może wiązać się z obowiązującą od 15 czerwca ub.r. regulacją unijną roam like at home.

Może wynika to też z nieświadomości, jak dobrze przygotowane są krajowe lotniska - uważają autorzy badania.  Według analizy Kayak.pl, wszystkie porty lotnicze w Polsce oferują bezpłatne Wi-Fi, w większości wypadków bez obowiązujących limitów czasowych.

Co ciekawe, Polacy którzy mieli okazję korzystać z sieci na lotnisku są znacznie bardziej zadowoleni z jakości połączenia niż podróżni z innych krajów biorących udział w ankiecie. Blisko połowa respondentów z Polski (48,3 proc.) uważa, że jakość oferowanego im połączenia internetowego była „raczej dobra", a zapytani o to samo podróżni z pozostałych krajów uważają, że lotniskowe połączenie nie jest „ani dobre, ani złe".

Ankieta Radius Communication została przeprowadzona wśród 26,2 tys. osób z krajów na świecie - podano. Miała miejsce między 9 a 17 stycznia 2018 roku z zastosowaniem ankiety na panelu badawczym Cint. Dane dla Polski powstały w oparciu o odpowiedzi reprezentatywnej grupy ponad 1000 dorosłych Polaków.

Przeczytaj więcej o:  Kayak , lotniska , wifi , wifi w samolocie

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common