Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Przegląd prasy rpkom.pl - środa 18 kwietnia

18-04-2018, ostatnia aktualizacja 18-04-2018 07:30

Dziennik Gazeta Prawna

Lekarska blokada e-zwolnień
ZUS, a także resorty rodziny i zdrowia uległy medykom - obowiązek wystawiania e-zwolnień, który miał wejść w życie od 1 lipca zostanie przesunięty o pół roku. Rząd wierzy, że w tym czasie uda się znaleźć wystarczającą liczbę asystentów medycznych, którzy będą mogli w imieniu lekarzy wystawić e-dokumenty. Zatwierdzona zmiana nie przesądza jednak, że w grudniu nie nastąpi albo kolejny poślizg, albo definitywna rezygnacja z projektu e-zwolnienia.
S. A1, A5

Resort cyfryzacji nowego-starego szefa
Dowód z warstwą elektroniczną, system CEPiK i implementacja RODO to priorytety powołanego właśnie ministra.
S. A6

Grupa atomowa, czyli jak Czech przejął Radio Zet
Oligarcha z branży energetycznej i właściciel tabloidu kupuje drugie co do wielkości radio w Polsce.
S. A11

Czy i jak dokręcić śrubę Zuckerbergowi?
Prezes FB odbiera zaproszenia na spotkania od europejskich parlamentarzystów, a w USA trwa debata, jak uregulować działalność firmy.
S. A15

Chińska ofensywa na polu internetowych płatności
Jack Ma wykupi europejskie fintechy? Jego firma rośnie na hegemona płatności mobilnych. Według różnych źródeł największy na świecie fintech Ant-Financial, chińska platforma do płatności internetowych - chce wejść na giełdę. W tym celu szuka inwestorów, którzy w kolejnej rundzie finansowania mają zasilić przedsiębiorstwo 9 mld dol.
S. A15

Gazeta Wyborcza

TVP idzie na pasek państwa
Nie abonament i nie opłata audiowizualna, ale gwarantowany przelew z budżetu państwa na 1,5-2 mld zł - tak PiS chce ratować media publiczne od 2019 r.
S. 5

Nowe prawo o ruchu drogowym będzie dziurawe
Rząd PiS postanowił bezterminowo odłożyć okres próbny dla młodych stażem kierowców, bo nie potrafił na czas zmodernizować ewidencji pojazdów i kierowców CEPiK 2.0. We wtorek rząd premiera Morawieckiego przyjął projekt nowelizacji prawa o ruchu drogowym, który przewiduje bezterminowe przedłużenie prac nad zmodernizowaną ewidencją pojazdów i kierowców CEPiK 2.0. Zgodnie z obecnymi przepisami nowy system miał działać w pełni od 4 czerwca.
S. 9

...
Poprzednia
1 2 3

Przeczytaj więcej o:  przegląd prasy , rpkom.pl

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common