Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Przegląd prasy rpkom.pl - wtorek 17 kwietnia

17-04-2018, ostatnia aktualizacja 17-04-2018 07:30

Dziennik Gazeta Prawna

Klient abonamentowy rzadziej zdradza swojego operatora
Baza prepaidów się kurczy. Ale telekomy nie mają powodu do narzekania na przychody od klientów, którzy z nimi zostali.
http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/1118032,klient-abonamentowy-wierny-operatorowi-telefonicznemu.html (dostęp płatny)

Urzędowe strony na dwóję. Ale to się zmieni

Dziewięć spośród 19 ministerialnych serwisów jest kompletnie niedostosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych. Przed urzędnikami więc wiele pracy. Tym bardziej że jeszcze w tym roku ma wejść w życie ustawa o dostępności cyfrowej stron i aplikacji mobilnych podmiotów realizujących zadania publiczne.
http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/1118019,urzedowe-strony-internetowe-dostosowane-do-niepelnosprawnych.html (dostęp płatny)

Przetargi tylko z e-podpisem
Wykładnia językowa wskazuje, że od jutra wszystkie oświadczenia powinny być przesyłane przez internet. UZP informuje jednak, że chodzi tylko o zamówienia powyżej progów unijnych.
http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/1118023,e-podpis-przy-przetargach-obowiazkowy.html (dostęp płatny)

Urząd prześle potwierdzenie przez telefon
Wysyłanie SMS to nowy kanał kontaktu z firmami. Wystarczy, że przedsiębiorca wpisze do rejestru numer telefonu komórkowego. W przeciwieństwie do u.s.d.g. - w ustawie o CEIDG uregulowano już czas przechowywania danych o przedsiębiorcach wykreślonych z rejestru. Termin ten określono na 10 lat. (...) Nowością jest utworzenie nowego kanału komunikacji z przedsiębiorcami, wpisanymi do CEIDG: za pomocą krótkiej wiadomości tekstowej wysłanej na telefon komórkowy.
S. C5

Parkiet

The Dust zamierza mocno rozpychać się na rynku gier i reklamy
Pierwszą sesję na alternatywnym parkiecie spółka rozpoczęła od drastycznej przeceny walorów.  Do grona kilkunastu producentów gier notowanych na małej giełdzie w poniedziałek dołączył The Dust. Pierwsza sesja dla posiadaczy jego akcji nie była udana. Najpierw handel nie mógł ruszyć, a potem zdecydowanie przeważała podaż. Pierwsze transakcje zawierano po 11,2 zł, czyli przy około 7-proc. spadku, a potem przecena jeszcze się pogłębiła. Po południu kurs wynosił 8,7 zł, co oznaczało spadek o ponad jedną czwartą.
http://archiwum.parkiet.com/artykul/798666_The_Dust_zamierza_mocno__rozpychac_sie_na_rynku_gier_i_reklamy.html (dostęp płatny)

...
Poprzednia
1 2 3 4 5 6

Przeczytaj więcej o:  przegląd prasy , rpkom.pl

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common