Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Orange rozwiązał umowę kolokacyjną z E-Telko

Marta Rzeźnicka 16-04-2018, ostatnia aktualizacja 16-04-2018 14:36

Orange Polska poinformował, że w związku z brakiem płatności za usługę, wypowiedział spółce E-Telko umowę kolokacji.

"Konsekwencją tego faktu będzie sukcesywne wyłączanie w najbliższym czasie punktów styku między sieciami obu operatorów" - zapowiada Orange. Zgodnie z informacją przesłaną do redakcji rpkom.pl, dziś zostanie wyłączona strefa rzeszowska.

Telekom zapewnia, że podejmuje działania, aby zminimalizować wynikające z tego problemy, informuje jednak, że mogą jednak wystąpić czasowe utrudnienia w realizacji połączeń od i do abonentów E-Telko lub innych operatorów korzystających z usług tej firmy.

"W celu uniknięcia problemów Orange Polska kilkakrotnie wzywał E-Telko do przedstawienia alternatywnego sposobu połączenia sieci, jednak E-Telko nie zaproponował dotąd takiego rozwiązania" - czytamy w informacji.

Orange Polska zapewni dostęp do numerów alarmowych dla abonentów E-Telko podłączonych bezpośrednio do jego sieci, czyli abonentów usługi telefonicznej w modelu WLR.

E-Telko to najprawdopodobniej spółka zależna d. Tele-Polska Holding (potem przemianowanego na Polish Services Group - obecnie Financial Assets Management Group) lub następca biznesowy tej spółki. Najprawdopodobniej, bo PSG od 2016 r. dokonywał wielu transakcji, za sprawą których dzielił i przenosił majątek do nowych firm.

Przeczytaj więcej o:  E-Telko , kolokacja , Orange , TPH

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common