Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Przegląd prasy rpkom.pl - poniedziałek 16 kwietnia

16-04-2018, ostatnia aktualizacja 16-04-2018 07:30

 

Dziennik Gazeta Prawna

Informatyka w służbie fiskusa
Słaby przepływ informacji w strukturze służb skarbowych, brak narzędzi do analizy rozliczeń VAT, słaba współpraca z organami ścigania, chybiony sposób oceny efektów pracy kontrolerów skarbowych i marna efektywność wymiaru sprawiedliwości w ściganiu przestępców podatkowych.  Takie przyczyny powstania luki w VAT w latach 2008–2015 wymieniali eksperci, autorzy raportów poświęconych wyłudzeniom podatku, czy – szerzej – całej szarej strefie.
http://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/1117702,historia-zmagan-panstw-ue-z-luka-vat.html (dostęp płatny)

 

Poznaj klienta po ruchu myszką. Pieniądze potem
Instytucje finansowe inwestują w start-upy technologiczne. Na razie są na etapie zasiewów. To, jakie będą zbiory, jest na dalekim drugim planie.
http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/1117737,instytucje-finansowe-inwestuja-w-start-upy-technologiczne.html (dostęp płatny)

Elektronizacja tańszych zamówień odłożona w czasie
Tylko najdroższe przetargi będą od października prowadzone w internecie. Zdecydowana większość z nich toczyć się będzie nadal na papierze. UZP właśnie zapowiedział zmiany w prawie.  Specjalny miniportal do udzielania zamówień w internecie oraz nowelizacja przepisów, która pozwoli udzielać zamówień poniżej progów unijnych bez użycia środków komunikacji elektronicznej. Takie kroki zapowiedział pod koniec ubiegłego tygodnia Urząd Zamówień Publicznych. Potwierdzają się tym samym obawy DGP, że docelowy system e-Zamówień nie będzie gotowy do października 2018 r., kiedy to powinna nastąpić elektronizacja zamówień publicznych. Co prawda 6 kwietnia zawarto umowę na stworzenie systemu, ale jednocześnie UZP zapowiada przygotowywanie alternatywnych rozwiązań.
http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/1117686,przetargi-elektronizacja-zamowien-publicznych.html (dostęp płatny)

Zmiany w nadzorze nad e-bransoletkami
Sejm przyjął ustawę pozwalającą na powierzenie Służbie Więziennej pełnego nadzoru nad Systemem Dozoru Elektronicznego. 
http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/1117720,zmiany-w-nadzorze-nad-e-bransoletkami.html (dostęp płatny)

...
Poprzednia
1 2 3 4

Przeczytaj więcej o:  przegląd prasy , rpkom.pl

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common