Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Sąd: MSS nie wznowi działalności

Marta Rzeźnicka 16-04-2018, ostatnia aktualizacja 16-04-2018 08:04

Warszawski sąd 12 kwietnia umorzył trwające od października ubiegłego roku postępowanie sanacyjne Małopolskiej Sieci Szerokopasmowej - podał w giełdowym komunikacie syndyk Hyperiona, właściciela MSS. Postanowienie nie jest jeszcze prawomocne.

Według syndyka, w ustnych motywach rozstrzygnięcia sąd ocenił, że prowadzenie postępowania sanacyjnego zmierzałoby do pokrzywdzenia wierzycieli, nie ma pieniędzy na to postępowanie oraz, że nie ma możliwości wznowienia działalności spółki.

MSS to spółka, która miała za zadanie wybudować i uruchomić regionalną sieć szerokopasmową w województwie. Otrzymała na ten cel dofinansowanie ze środków unijnych.

Jej kłopoty z płynnością to m.in. efekt braku odpowiedniego zaplecza finansowego od początku projektu.

W ramach MSS miała powstać sieć światłowodowa o długości 3150 km, z czego około 850 km to sieć szkieletowa, a 2300 km - sieć dystrybucyjna o 19 węzłach szkieletowych i 246 dystrybucyjnych. Część zasobów MSS wydzierżawiła od Orange Polska.

Ponieważ nie powstała na czas w całości, Małopolska zmniejszyła wysokość przyznanej na projekt dotacji. "Gazeta Krakowska" podawała, że w związku z fiaskiem projektu Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego stara się teraz odzyskać dotację przekazaną MSS. Liczył, że infrastrukturę odkupią od syndyka operatorzy, a tym samym uda się odzyskać pieniądze.

- wsp. ziu

Przeczytaj więcej o:  Hyperion , MNI , MSS , RSS

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common