Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Wkrótce decyzje o dopłatach do roamingu dla Orange i T-Mobile

Urszula Zielińska 16-04-2018, ostatnia aktualizacja 16-04-2018 07:42

W tym miesiącu Urząd Komunikacji Elektronicznej może wydać decyzję dla Orange Polska dotyczącą dodatkowych opłat za usługi w roamingu w Unii Europejskiej - wynika z nieoficjalnych informacji rpkom.pl. Z kolei w przypadku T-Mobile Polska, który wniosek złożył najpóźniej, bo w lutym br., decyzja taka może pojawić się w maju - dowiadujemy się.

Giganci należący do międzynarodowych grup to ostatni duzi operatorzy komórkowi, którym UKE nie przyznał jeszcze prawa do pobierania dodatkowych opłat w roamingu.

Jako pierwszy zgodę taką dostał Polkomtel, operator sieci Plus. Do tej pory dopłat nie zastosował. Zrobił to natomiast dwuetapowo Play oraz szereg operatorów wirtualnych.

Dopłaty przyznane przez UKE operatorom mobilnym na rok są następujące:

O tym, w jaki sposób operatorzy podchodzą obecnie do budowania ofert z roamingiem pisała niedawno "Rzeczpospolita". Artykuł można znaleźć tutaj.

 

Przeczytaj więcej o:  operatorzy , RLAH , roaming , sieci mobilne , UKE

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common