Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Przegląd prasy rpkom.pl - czwartek 12 kwietnia

12-04-2018, ostatnia aktualizacja 12-04-2018 07:30

Dziennik Gazeta Prawna

Jak dokręcić śrubę Facebookowi
Zuckerberg wyszedł z przesłuchań przed Kongresem obronną ręką. Ale serwis nie uniknie nowych przepisów, które będą miały ogromny wpływ na jego działalność. Założyciel Facebooka w ciągu dwóch dni odpowiedział na pytania trzech komisji. We wtorek były to połączone komisji ds. wymiaru sprawiedliwości i handlu Senatu. Wystąpienie to zostało bardzo dobrze przyjęte przez inwestorów, a akcje serwisu zaliczyły jeden z najlepszych giełdowych dni. Wczoraj przez komisją ds. energii i handlu Izby Reprezentantów nie było już tak różowo. Kongresmeni częściej domagali się odpowiedzi "tak" lub "nie", a także znacznie częściej przerywali Zuckerbergowi.
S. A12

Szef zajrzy do twoich maili i komórki
Będzie mógł monitorować skrzynki pocztowe, a także firmowe komunikatory i telefony. Ale nie pozyska danych biometrycznych na potrzeby ewidencji czasu pracy. (...) Tak wynika z rządowego projektu ustawy o zmianie niektórych ustaw w związku z zapewnieniem stosowania rozporządzenia o tzw. RODO.
S. B1

Amazon i Google mają lepiej dbać o europejskich klientów
Dzień po przesłuchaniu szefa Facebooka w amerykańskim kongresie Komisja Europejska oficjalnie ogłosiła pakiet propozycji, które uderzą w biznesowe praktyki internetowych gigantów. Kluczowe założenie: zmuszenie platform online (np. portali zakupowych i aukcyjnych) do informowania klientów i kontrahentów o tym, jak działają algorytmy, które porządkują wyniki wyszukiwania bez uszczerbku dla wiążących się z nimi tajemnic handlowych.
S. B1

Ponad połowa Polaków rozlicza się z PIT przez internet
Aż 57 proc. Polaków deklaruje, że złoży PIT za 2017 r. za pomocą sieci. Najczęściej korzystają z ministerialnego programu e-deklaracje - wynika z najnowszego raportu KPRM.
S. B3

Gazeta Wyborcza

Widmo regulacji nad Facebookiem
Można zabrać wszystkie swoje dane z Facebooka? - Nie ma takiej możliwości - przyznał Mark Zuckerberg. Wczoraj Kongres drugi raz przycisnął go pytaniami o działalność portalu. Mocniej. Ten był przygotowany, ale to nie znaczy, że regulacji mediów społecznościowych nie będzie.
S. 6

1,5 mln zł kary dla Twojej Telekomunikacji
Podszywanie się pod dotychczasowego operatora, utrudnianie odstąpienia od umowy, wprowadzanie błąd przy prezentacji oferty - za te działania Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów nałożył 1,5 mln zł karty na Twoją Telekomunikację.
S. 9

Puls Biznesu

Cyfryzacja zamiesza w przetargach
Wprowadzenie elektronicznej komunikacji zamawiających z oferentami nie sparaliżuje zamówień publicznych. Przejściowe trudności mogą jednak dać się firmom we znaki.  Duże wyzwanie czeka instytucje i firmy działające na rynku zamówień publicznych. Od 18 października dla niemal wszystkich czynności w każdym przetargu obligatoryjna będzie komunikacja elektroniczna.
https://www.pb.pl/cyfryzacja-zamiesza-w-przetargach-910227 (dostęp płatny)

...
Poprzednia
1 2 3

Przeczytaj więcej o:  przegląd prasy , rpkom.pl

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common