Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Huawei: w Polsce zaczynamy mieć większy udział w rynku niż Samsung

Marta Rzeźnicka 11-04-2018, ostatnia aktualizacja 11-04-2018 13:16

Jefferson Zhang, dyrektor zarządzający Huawei CGB Polska poinformował dziś dziennikarzy, że według najnowszych danych GfK Polonia w ostatnim tygodniu marca br. jego firma zajmowała w Polsce pierwsze miejsce pod względem liczby sprzedanych smartfonów.

Podał, że udział Huawei w dniach 25-31 marca wyniósł 33,1 proc., podczas gdy Samsunga (dotychczasowego lidera polskiego rynku) - 29,1 proc.

Udział Huawei w całej marcowej sprzedaży smartfonów w Polsce był przy tym nadal niższy niż koreańskiego konkurenta (odpowiednio 30 proc.  i 32,2 proc.). Chiński koncern jest jednak przekonany, że utrzyma w kolejnych tygodniach pierwszą lokatę.

Według przedstawicieli firmy, najchętniej wybieranym telefonem jest Huawei MATE 10 Lite, drugi jest Huawei P9 Lite 2017, a  trzecią pozycję zajmuje model P9 Lite Mini.

Przedsprzedaż modelu P20 była 10-krotnie wyższa niż poprzedniego Mate 10. Wersja P20 Pro jest najchętniej wybieranym urządzeniem którego cena w przedsprzedaży wynosi więcej niż 3000 zł.

Zdaniem Jeffersona Zhanga, najważniejsze zmiany w urządzeniach dotyczą aparatu fotograficznego. Zauważalna jest tendencja w ramach której polscy klienci zdecydowani są kupować urządzenia z wyższej półki cenowej niż miało to miejsce przed rokiem. Oznacza to, że najchętniej wybierane są produkty w wersji mniejszej niż flagowce.

Latem producent zaprezentuje nowe wersje z serii Mate.

Przeczytaj więcej o:  huawei , samsung , smartfony

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common