Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

1,5 mln zł kary dla operatora Twoja Telekomunikacja

Marta Rzeźnicka 11-04-2018, ostatnia aktualizacja 11-04-2018 19:06

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów poinformował dziś, że nałożył 1,5 mln zł kary na firmę Twoja Telekomunikacja. Operator ten podszywał się pod innych, sprawiając wrażenie, że chce zmodyfikować lub przedłużyć umowę z abonentem.

Do UOKiK wpłynęło 600 skarg od konsumentów, rzeczników konsumentów oraz od operatorów sieci stacjonarnej na działania Twojej Telekomunikacji. Wynika z nich, że pracownicy TT odwiedzali konsumentów w ich domach pod różnymi pretekstami: nowej oferty, obniżki abonamentu, przeprowadzaniem procesu cyfryzacji.

– Dostaliśmy mnóstwo skarg od osób starszych i ich rodzin. Przedstawiciele TT nie informowali, że złożenie podpisu pod podsuwanymi dokumentami oznacza zmianę operatora telekomunikacyjnego. Zataili, że niższy abonament będzie obowiązywał tylko przez dwa miesiące. Naruszyli podstawowe obowiązki informacyjne – komentuje cytowany w komunikacie urzędu Marek Niechciał, prezes UOKiK.

- Twoja Telekomunikacja agresywnie zdobywa klientów. To celowe działania, które potępiam. Pracownicy TT informują konsumentów o tym, że realizują „ogólnopolską kampanię cyfryzacji", w związku z tym niezbędna jest wymiana telefonu z analogowego na cyfrowy. Podpis na dokumentach potwierdzających otrzymanie telefonu oznacza zmianę operatora. Pomimo licznych reklamacji od konsumentów spółka nie zmieniła praktyki. Nie znalazłem żadnych okoliczności łagodzących – dodaje Marek Niechciał.

1,5 mln zł to wysoka kara jak na skalę biznesu TT. Jak tłumaczy UOKiK na jej wysokość miało wpływ to, że mimo napływających skarg, spółka nie zmieniła swoich działań.

Decyzja nie jest ostateczna, przysługuje od niej odwołanie do sądu.

Twoja Telekomunikacja należała do spółki Tele-Polska Holding. Według wpisu w Krajowym Rejestrze Sądowym, obecnie jej udziałowcem jest Fincrea 3 FIZ Aktywów Niepublicznych.

Przeczytaj więcej o:  kary dla operatorów , Twoja Telekomunikacja , uokik

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common