Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Sprzedaż ratalna poprawia wyniki dystrybutorom operatorów

Urszula Zielińska 10-04-2018, ostatnia aktualizacja 10-04-2018 23:06

248,6 mln zł skonsolidowanych przychodów przyniósł firmie OEX biznes dystrybucji usług i produktów sieci komórkowych w 2017 roku – wynika ze sprawozdania rocznego grupy. To o 17,5 proc. więcej niż w 2016 r. gdy wpływy z tej działalności wyniosły 211,5 mln zł.

Poprawił się też wynik EBITDA komórkowego biznesu OEX: w ubiegłym roku zamknął się sumą prawie 19 mln zł, podczas gdy w 2016 roku 17,6 mln zł.

Przychody sklepów i ich zyski rosły za sprawą większego udziału sprzedaży ratalnej telefonów komórkowych i innych urządzeń – podano w raporcie. Wynika z niego albo, że miniony rok mógł być ogólnie dobry dla dilerów sieci komórkowych, albo podjęte zostały działania zwiększające efektywność sieci.

OEX (dawny Tell SA), poprzez spółki zależne prowadzi sklepy Orange Polska (jest największym dilerem usług tego telekomu), Polkomtela oraz T-Mobile Polska.

W sumie w końcu grudnia prowadził w sumie 299 punktów sprzedaży tych operatorów, o 10 mniej niż rok wcześniej.

Natomiast średnia liczba POS—ów telekomów prowadzonych przez grupę OEX była w ubiegłym roku wyższa niż w roku 2016 r. za sprawą przyrostu liczby salonów T-Mobile Polska.

Ponieważ OEX rośnie w obszarze e-commerce i logistyki biznes sieci sprzedaży usług operatorskich odpowiada za mniej niż połowę wyników grupy.

Przeczytaj więcej o:  OEX , Orange , Polkomtel , T-Mobile

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common