Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Przegląd prasy rpkom.pl - wtorek 10 kwietnia

10-04-2018, ostatnia aktualizacja 10-04-2018 07:30

Dziennik Gazeta Prawna

 

MF łagodniej o bitcoinach
Ministerstwo Finansów zaproponuje inną, bardziej dogodną formę opodatkowania kryptowalut - zapewnił wczoraj resort.
S. A1, B2

Facelifting Facebooka. Zamiast rewolucji

Po skandalu związanym z wyciekiem danych klientów serwis nie planuje istotnie zmienić podstaw swojego działania.
S. A16

Dzień, w którym Unia może rozjechać Ubera
TSUE rozstrzygnie dziś, czy państwom członkowskim wolno wprowadzać sankcje dla firm konkurujących z tradycyjnymi korporacjami taksówkowymi. Wyrok Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej dotyczy Ubera we Francji, ale będzie istotny dla działalności firmy w całej Europie. A także dla innych przedsiębiorców, których działalność opiera się na podobnym modelu biznesowym.
S. B1

Wdrażanie RODO opóźni się najpewniej do lipca
Przepisy wprowadzające ustawę o ochronie danych osobowych nie będą gotowe na czas. To zaś oznacza m.in., że adwokaci powinni informować przeciwników procesowych o przetwarzaniu ich danych. Patrząc dziś na kalendarz posiedzeń Sejmu trudno mieć nadzieję, że przepisy wprowadzające ustawę o ochronie danych osobowych zostaną uchwalone do 25 maja, czyli dnia, w którym zacznie obowiązywać unijne rozporządzenie o ochronie danych osobowych.
S. B7

Za czołówkę telewizyjną należą się tantiemy
Organizacja zarządzająca prawami autorskimi nie może ograniczać wypłat tantiem za niektóre rodzaje krótkich form audiowizualnych emitowanych w telewizji. Do takich wniosków doszedł Sąd Najwyższy. Źródłem sprawy było powództwo wytoczone Stowarzyszeniu Filmowców Polskich przez zdobywcę Oskara Tomasza Bagińskiego.
S. B8

Fintechom będzie łatwiej rozwijać samodzielne usługi
Nowe regulacje ułatwią im dostęp do rachunków w bankach. Wzrosną jednak wymogi dotyczące zabezpieczeń i infrastruktury IT - mówi Tomasz Klecor, prawnik z firmy Legal Geek.

S. C2

...
Poprzednia
1 2 3 4

Przeczytaj więcej o:  przegląd prasy , rpkom.pl

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common