Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Wyniki przenoszenia numerów w I kw. 2018 r.: Play na minusie, Plus na plusie

Urszula Zielińska 09-04-2018, ostatnia aktualizacja 09-04-2018 11:45

508,68 tys. telefonicznych numerów komórkowych przeniesiono z sieci do sieci w Polsce w I kwartale 2018 roku – poinformował Urząd Komunikacji Elektronicznej. Liczba ta jest niższa niż przed rokiem, gdy UKE wykazał w raporcie 555,15 tys. kart SIM. Oznaczać to może, że aktywność operatorów przez pierwsze trzy miesiące br. była słabsza niż rok temu, gdy mijał termin na rejestrację kart pre-paid wymuszoną tzw. Ustawą antyterrorystyczną (spadek o ponad 8 proc.).

Miniony kwartał jest szczególny dla P4, operatora sieci Play, wieloletniego lidera przenoszenia numerów (ang. MNP), który nauczył użytkowników w Polsce korzystania z tej możliwości i m.in. na niej wyrósł. Po raz pierwszy w historii Play ten zanotował ujemny bilans przenosin numerów (więcej oddał konkurencji niż sam przejął). Jego strata to nieco ponad 1 tysiąc numerów.

Był to też kwartał wyjątkowy dla Polkomtela, operatora sieci Plus, który przyjął ponad 96 tys. numerów, a oddał 94,4 tys. i tym samym zanotował wynik dodatni (około 1,78 tys.). W grupie Cyfrowy Polsat lepszy wynik miało tradycyjnie już Aero2 (najsilniejszą marką w jego portfelu jest a2mobile) – plus 6,7 tys. numerów. Za to na minusie był Cyfrowy Polsat (4,35 tys. numerów straty).

Spośród dużych graczy na minusie w I kw. 2018 r. jest ponownie T-Mobile Polska (4,39 tys. numerów straty), a najsłabszy wynik należy do Orange Polska (oddanych 136,6 tys. numerów i pozyskanych 118 tys. daje stratę rzędu 18,6 tys.).

Liderem przenosin kolejny kwartał był Premium Mobile (ponad 10,6 tys. numerów na plusie), wirtualny operator, którego w tym roku przejął Zygmunt Solorz, a mniejszościowy pakiet udziałów należy do grupy Cyfrowy Polsat.

Największy MVNO – Virgin Mobile Polska – nadal jest na minusie. W kwartale „oddał na czysto", 2,7 tys. numerów.

Ciekawostką są dane sieci Folx, które raport UKE objął po raz pierwszy: w pierwszym kwartale br. jej bilans jest dodatni i wynosi 509 numerów.

TOP5 operatorów komórkowych pod względem bilansu MNP w I kw. 2018 roku wygląda tak:

* Premium Mobile - 10,637 tys. numerów;

* Aero2 - 6,718 tys. numerów;

* ITI Neovision (nc+) - 3,382 tys. numerów;

* Netia - 2,131 tys. numerów;

* Plus - 1,777 tys. numerów.

UKE opublikował dziś także dane o przenoszeniu numerów stacjonarnych. Co ciekawe, w I kw. br. dodatni bilans zanotował tu zwykle przegrywający w cuglach d. monopolista - Orange Polska.

Pierwszych 15 pozycji z listy operatorów biorących udział w przenoszeniu numerów stacjonarnych wygląda następująco:

 

Przeczytaj więcej o:  mnp , Orange , play , Plus , Premium Mobile , T-Mobile , UKE

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common