Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Cyfrowy Polsat kolejny raz przedłuża wezwanie na Netię

Urszula Zielińska 09-04-2018, ostatnia aktualizacja 09-04-2018 09:19

Kontrolowany przez Zygmunta Solorza Cyfrowy Polsat przedłużył dziś do 14 maja włącznie termin, w którym giełdowi inwestorzy mogą składać zapisy na sprzedaż walorów Netii w wezwaniu na około 33-34 proc. kapitału tej spółki.

Dotychczasowy obowiązujący termin mija dziś. Cyfrowy Polsat podał, że nie ziścił się warunek zastrzeżony w wezwaniu, które ogłosił, czyli nie uzyskał do dziś bezwarunkowej decyzji prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów na przejęcie kontroli nad Netią, ani też nie upłynął termin, w jakim decyzja ta powinna zostać wydana.

Cyfrowy Polsat zaproponował w wezwaniu za akcję Netii 5,77 zł. Oferta ta ma istotne znaczenie dla notowań stacjonarnego telekomu na GPW. Kurs akcji od kilku miesięcy nie spada poniżej 5 zł. Część inwestorów woli jednak spieniężyć walory zamiast czekać. W ostatni piątek kurs wynosił na zamknięciu sesji 5,2 zł, po spadku o 1,3 proc. tego dnia.

Cyfrowy Polsat odkupił już około 32-33 proc. walorów od Mennicy Polskiej i FIP FIZ 11 Aktywów Niepublicznych kojarzonego ze Zbigniewem Jakubasem, który wraz z rodziną kontroluję Mennicę. Przedstawiciele Cyfrowego Polsatu weszli do zarządu i rady nadzorczej Netii.

Przeczytaj więcej o:  Cyfrowy Polsat , NETIA , uokik , zygmunt solorz

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common