Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Przegląd prasy rpkom.pl - piątek 6 kwietnia

06-04-2018, ostatnia aktualizacja 06-04-2018 07:30

Dziennik Gazeta Prawna

Fintechy kontra banki. Wdrożenie dyrektywy PSD2 na ostatniej prostej
W parlamencie kończą się prace nad przepisami, które mają usunąć bariery rozwoju branży fintechów. Dzięki nim dostawcy nowatorskich usług zyskają m.in. dostęp do rachunku klientów banków.
http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/1115714,fintechy-kontra-banki-wdrozenie-dyrektywy-psd2.html (dostęp płatny)

Parkiet

Qumak i Euvic połączą siły
Jeśli fuzja dojdzie do skutku, branżowy konkurent stanie się największym akcjonariuszem giełdowej spółki.
http://archiwum.parkiet.com/artykul/798386_Qumak_i_Euvic_polacza_sily.html (dostęp płatny)

Puls Biznesu

Kasy fiskalne będą online
Rząd chce wprowadzać nowe kasy fiskalne. Zachętą do ich zakupu mają być dopłaty. Rada Ministrów przyjęła wczoraj projekt nowelizacji ustawy o VAT oraz ustawy o miarach. Celem nowych regulacji ma być upowszechnienie rejestracji obrotu handlowego za pomocą kas fiskalnych „raportujących” bezpośrednio do Ministerstwa Finansów (MF).
https://www.pb.pl/kasy-fiskalne-beda-online-909783 (dostęp płatny)

Qumak i Euvic dogadują posag
Do czerwca mają być dopięte emisje Qumaka: aportowa dla akcjonariuszy Euvica oraz gotówkowa, której celem jest pozyskanie pieniędzy na działalność. Do spełnienia jest jednak wiele warunków.  List intencyjny dotyczący wstępnych warunków przejęcia Euvica przez Qumaka został podpisany. W wyniku transakcji ma powstać jedna z największych grup IT w Polsce. To już drugi list intencyjny. Drugie podejście Pierwotny plan z grudnia 2017 r. zakładał etap przejściowy, jakim miało być przejęcie przez Qumaka jednej ze spółek grupy Euvic.
https://www.pb.pl/qumak-i-euvic-dogaduja-posag-909785 (dostęp płatny)

RODO tuż, a niektórzy dopiero się budzą
Po dwóch latach od uchwalenia unijnej reformy budzi ona coraz więcej kontrowersji. Organ nadzoru przyznaje, że firmom może być trudno jej sprostać.  Do dnia, w którym przetwarzanie danych osobowych będzie musiało spełniać nowe wymagania, zostało już mniej niż 50 dni. Na stronie internetowej Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (GIODO) umieszczony został zegar, który odlicza ten czas sekunda po sekundzie.
https://www.pb.pl/rodo-tuz-a-niektorzy-dopiero-sie-budza-909781 (dostęp płatny)

...
Poprzednia
1 2

Przeczytaj więcej o:  przegląd prasy , rpkom.pl

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common