Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

IDC: w Polsce sprzedało się w 2017 r. 8,8 mln smartfonów [nowe]

Urszula Zielińska 06-04-2018, ostatnia aktualizacja 06-04-2018 13:35

W 2017 roku w Polsce sprzedano ponad 8,8 mln smartfonów, o 10 proc. więcej niż w 2016 r. - szacuje firma analityczna IDC.

Większość inteligentnych telefonów sprzedanych w 2017 r. stanowiły urządzenia z Androidem (91,5 proc.). W porównaniu do roku poprzedniego udział systemu Google wzrósł o 4 pkt. procentowe. Drugie miejsce zajął iOS firmy Apple z udziałem 8,5 proc..

Według cytowanego w komunikacie analityka IDC Marka Kujdy, większy udział w sprzedaży miały telefonu z przedziału 500-1000 zł.

- W 2017 roku stanowiły one ponad połowę wszystkich sprzedanych urządzeń – zwraca uwagę Marek Kujda.

96 proc. smartfonów sprzedanych w 2017 r. stanowiły urządzenia obsługujące standard LTE, co oznacza to wzrost o 7 pkt. proc. rok do roku.

IDC nie opublikowało danych o udziale poszczególnych dostawców w tym segmencie rynku za cały 2017 r. Dane za ostatni kwartał ubiegłego roku wyglądały następująco:

 

IDC udostępnił nam także dane dotyczące całego rynku telefonów komórkowych w Polsce. Wynika z nich, że w sumie w naszym kraju sprzedało się w 2017 roku 10,3 mln urządzeń tego typu.

Rynek nowo sprzedanych smartfonów wyglądał w tym okresie tak:

Oprócz smartfonów sprzedawały się nadal telefony określane przez IDC mianem "prostych" (ang. feature phone): aparaty o podstawowych funkcjach, bez ekranów dotykowych pozwalających w łatwy sposób korzystać z zasobów internetu. Sprzedało się ich w ubiegłym roku u nas 1,5 mln sztuk, o 33 proc. mniej niż w 2016 r. - wynika z szacunków analitycznej firmy.

 

Przeczytaj więcej o:  huawei , IDC , samsung , smartfon

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common