Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Przegląd prasy rpkom.pl - czwartek 5 kwietnia

05-04-2018, ostatnia aktualizacja 05-04-2018 07:30

 

Dziennik Gazeta Prawna


Internetowe Konto Pacjenta wymaga przetestowania
Wdrożenie Internetowego Konta Pacjenta (IKP) powinno być poprzedzone co najmniej rocznym pilotażem – twierdzi Solidarność. W swojej opinii do projektu ustawy o IKP związkowcy podkreślają, że gruntowne przetestowanie systemu jest konieczne ze względu na szeroki zakres zaproponowanych zmian i ich oddziaływanie na wiele różnych podmiotów – zarówno placówki medyczne, firmy informatyczne, jak i NFZ. Solidarność ocenia, że nierealny jest sześciomiesięczny termin na wzajemne dostosowanie systemów informatycznych usługodawców i podmiotów prowadzących rejestry medyczne. https://edgp.gazetaprawna.pl/grzbiet/5624/gazeta-prawna.html#page/10 (dostęp płatny)

 

Sprzedaż krypto walut bez paragonu, ale z dwoma podatkami
Od obrotu bitcoinami trzeba płacić podatek od czynności cywilnoprawnych – poinformowało wczoraj Ministerstwo Finansów. Natomiast w odpowiedzi na pytanie DGP potwierdziło, że sprzedaż kryptowalut jest zwolniona z ewidencjonowania w kasie fiskalnej.
http://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/1115444,sprzedaz-kryptowalut-bez-paragonu.html (dostęp płatny)

 

Parkiet

 

Artifex Mundi: Inwestorzy nadal czekają na zyski
Akcje spółki Artifex Mundi są o ponad połowę tańsze niż podczas oferty publicznej. W środę taniały o niespełna 2 proc. Producent gier podał wstępne wyniki finansowe, z których wynika, że zeszły rok zakończył stratą przekraczającą 4,5 mln zł na poziomie jednostkowym i rzędu 3,6 mln zł na skonsolidowanym.
http://archiwum.parkiet.com/artykul/798362_Artifex_Mundi:_Inwestorzy_nadal_czekaja_na_zyski.html (dostęp płatny)

Ten Square Games w maju zadebiutuje na dużym parkiecie
Game developer, za którym stoją twórcy Naszej Klasy, zanotował w marcu rekordowe przychody. Teraz studio idzie za ciosem i szykuje nowy program motywacyjny dla pracowników.
http://archiwum.parkiet.com/artykul/798361_Ten_Square_Games_w_maju_zadebiutuje_na_duzym_parkiecie.html (dostęp płatny)

...
Poprzednia
1 2 3

Przeczytaj więcej o:  przegląd prasy , rpkom.pl

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common