Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Roaming krajowy: użytkownicy Playa mogą korzystać z LTE Plusa

Urszula Zielińska 04-04-2018, ostatnia aktualizacja 04-04-2018 12:51

Od wtorku 3 kwietnia w południe P4, operator sieci Play (grupa Play Communications) pozwala swoim klientom na korzystanie z sieci 4G Polkomtela, operatora sieci Plus na mocy umowy o roamingu krajowym zawartej przez telekomy przed laty.

Według Marcina Gruszki, rzecznika sieci Play, decyzja ta wynika z dbałości o klientów. - To jest bardzo dobra, nowoczesna sieć - powiedział o infrastrukturze Polkomtela.

Poinformował nas też, że prędkość transferu w sieci partnera pozostanie na niezmienionym poziomie 3 Mb/s.

Pytany, czy decyzja ma związek z informacjami o tym, że Orange może przestać korzystać z częstotliwości 4G T-Mobile Polska, ponieważ operatorzy przymierzają się do zakończenia współdzielenia pasma - zaprzeczył.

Do tej pory użytkownicy Playa mogli korzystać z 4G bądź na sieci własnej operatora, bądź z  zasięgu Orange Polska. Gruszka nie zdradza, czy włączenie w roamingu krajowym 4G Plusa wiąże się z wyższymi kosztami niż w przypadku umowy z Orange.

Jak się dowiadujemy, Play chciałby także umożliwić klientom korzystanie z 4G T-Mobile Polska, na to jednak nie było do tej pory zgody po drugiej stronie.

Według niego, przez obcą sieć 4G przechodzą "pojedyncze procenty" ruchu generowanego przez użytkowników LTE.

 

Przeczytaj więcej o:  Cyfrowy Polsat , play , Polkomtel , roaming krajowy

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common