Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Przegląd prasy rpkom.pl - środa 4 kwietnia

04-04-2018, ostatnia aktualizacja 04-04-2018 07:30

 

Dziennik Gazeta Prawna

Dzieci dużo mniej kradną. Zawdzięczamy to Facebookowi

Z danych Komendy Głównej Policji przygotowanych na prośbę DGP wynika, że z roku na rok maleje liczba kradzieży dokonywanych przez nieletnich. W 2017 r. było ich o 1/5 mniej niż w 2016. A w porównaniu z rokiem 2014 ich liczba spadła aż o połowę. Zdaniem ekspertów za poprawę statystyk odpowiadają dwa zjawiska. Po pierwsze, poprawia się sytuacja materialna rodzin. Po drugie, dzieci spędzają więcej czasu w internecie (głównie na portalach społecznościowych), a mniej poza domem.
http://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/571929,dzieci-duzo-mniej-kradna-dzieki-facebookowi.html (dostęp płatny)

Uber może podrożeć, Netflix niekoniecznie
http://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/1115137,unijny-podatek-obrotowy-ktore-uslugi-podrozeja.html (dostęp płatny)

 

Puls Biznesu

Cyfrowa rewolucja przetacza się przez HR

Jak sztuczna inteligencja zmieni działania kadrowców — o tym dyskutowali menedżerowie, personalni i programiści licznie zgromadzeni na Recruitment Days 2018. W najbliższym czasie Budimex zatrudni ponad tysiąc osób, w czym pomoże mu czatbot. Kandydaci będą mogli porozmawiać z nim za pośrednictwem facebookowego Messengera, najpopularniejszego komunikatora w Polsce, mającego prawie 12 mln użytkowników. Wystarczy, że włączą odpowiedni przycisk na stronie internetowej przedsiębiorstwa.
https://www.pb.pl/cyfrowa-rewolucja-przetacza-sie-przez-hr-909543 (dostęp płatny)

Regulaminy stron www wymagają zmian
Zarządzający stronami internetowymi muszą przygotować dla użytkowników więcej informacji o tym, jak będą wykorzystywać ich dane. Reforma ochrony danych osobowych wymaga od wydawców stron internetowych zmiany ich regulaminów. Właśnie w nich, a także w politykach prywatności portali czy sklepów online, zawarte są informacje o zasadach tej ochrony.
https://www.pb.pl/regulaminy-stron-www-wymagaja-zmian-909541 (dostęp płatny)

...
Poprzednia
1 2 3 4

Przeczytaj więcej o:  przegląd prasy , rpkom.pl

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common