Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Przegląd prasy rpkom.pl - wtorek 3 kwietnia

03-04-2018, ostatnia aktualizacja 03-04-2018 07:30

Dziennik Gazeta Prawna

Duży poślizg w informatyzacji przetargów
Czy jesienią polskie przetargi zostaną sparaliżowane przez brak systemu e-Zamówień? Urząd Zamówień Publicznych pracuje nad alternatywą, która ma pozwolić tego uniknąć. Po 18 października wszystkie przetargi w Polsce będą musiały być przeprowadzane w internecie. Najpóźniej tego dnia mają zniknąć papierowe oferty. Problem w tym, że system e-Zamówienia, który ma umożliwiać składanie ich przez internet, prawdopodobnie nie będzie wówczas jeszcze gotowy. Wciąż nie zakończył się bowiem na niego przetarg. Niedawno po raz drugi wyłoniono zwycięzcę – firmę Enterprise Services Polska. Umowy wciąż jednak nie zawarto. Tymczasem zgodnie z pierwotnym harmonogramem kontrakt powinien być podpisany we wrześniu 2017 r. Za datę krytyczną przyjmowano koniec października.
http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/1114854,kiedy-powstanie-system-e-zamowien.html (dostęp płatny)

Eldorado dla prawników, czyli jak RODO zmieniło rynek
Specjaliści od ochrony danych są rozrywani. Najlepsi mają terminy szkoleń ustalone na kilka miesięcy naprzód. Uczelnie uruchamiają kolejne studia podyplomowe. Wszystko to efekt unijnego rozporządzenia.
http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/1114841,eldorado-dla-prawnikow-czyli-jak-rodo-zmienilo-rynek.html (dostęp płatny)

Parkiet

Herkules, Pozbud, Wasko: Duży kontrakt podpisany
Konsorcjum, na czele którego stanęła Nokia Solutions and Networks i w którym duże udziały mają firmy zależne od giełdowych spółek Herkules, Pozbud i Wasko, podpisało z PKP PLK umowę o wartości 2,79 mld zł brutto.
http://archiwum.parkiet.com/artykul/798284_Herkules_Pozbud_Wasko:_Duzy_kontrakt_podpisany.html (dostęp płatny)

Telekomunikacja: Giełdowe telekomy myślą o konkursie
Nie do 20 kwietnia, ale do 11 maja, firmy zainteresowane wsparciem inwestycji w budowę sieci szybkiego dostępu do internetu mogą składać wnioski w ramach trzeciego już konkursu zorganizowanego przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa. Jest w nim do wzięcia w sumie prawie 1,94 mld zł.
http://archiwum.parkiet.com/artykul/798289_Telekomunikacja:_Gieldowe_telekomy_mysla_o_konkursie.html (dostęp płatny)

...
Poprzednia
1 2 3 4

Przeczytaj więcej o:  przegląd prasy , rpkom.pl

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common