Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Credit Agricole pożyczył Multimediom 1,5 mld zł

ziu 31-03-2018, ostatnia aktualizacja 31-03-2018 15:19

Multimedia Polska, operator telewizji kablowej, który niedawno zawiadomił o starcie przygotowań do refinansowania długu, poinformował w piątek, że zawarł umowę kredytową z instytucjami z grupy Credit Agricole: Credit Agricole CIB oraz Credit Agricole Bank Polska.

Umowa opiewa na nieco ponad 1,51 mld zł, a pozyskane w ten sposób środki mają zostać przeznaczone na całkowitą spłatę zadłużenia spółki oraz jej akcjonariuszy. Dodatkowo kablówka pożyczyła od wymienionych firm 30 mln zł z przeznaczeniem na finansowanie bieżących potrzeb.

Ostateczna data spłaty kredytów nastąpi po 6 latach - podały Multimedia.

Zaciągane zadłużenie zostanie zabezpieczone m.in. zastawami rejestrowymi na akcjach spółki oraz na akcjach i udziałach jej spółek zależnych, a także na przedsiębiorstwie spółki oraz wybranych rachunkach bankowych.

Poręczycielami spłaty zobowiązań wynikających z opisanych wyżej umów kredytu są Multimedia Polska – Południe, Multimedia Infrastruktura oraz Multimedia Polska Biznes, czyli – spółki zależne od Multimedia Polska.

Przeczytaj więcej o:  Credit Agricole , multimedia polska , telewizje kablowe

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common