Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Ministerstwo Cyfryzacji nie zostanie zlikwidowane

Urszula Zielińska 30-03-2018, ostatnia aktualizacja 30-03-2018 07:51

Ministerstwo Cyfryzacji nie zostanie zlikwidowane - wynika z nieoficjalnych informacji rpkom.pl. Taka decyzja zapadła w mijającym tygodniu w rządzie.

Jeszcze przez około dwa tygodnie resort nie będzie miał szefa z teką - dowiadujemy się również. Nie należy się przy tym spodziewać zmiany personalnej u steru ministerstwa. Według czwartkowych doniesień rp.pl, siostrzanego serwisu rpkom.pl, na ministra cyfryzacji powołany zostanie obecny pełniący obowiązki - Marek Zagórski.

Zagórski ma przy tym odejść z partii Jarosława Gowina - Porozumienie - i przystąpić do Prawa i Sprawiedliwości, aby parytety ustalone przez koalicjantów przy podziale ministerialnych tek nie zostały naruszone.

Marek Zagórski (ur. 1967 r. w Kamieniu Pomorskim), sekretarz stanu w ministerstwie cyfryzacji od 2016 r. został p.o. ministra po dymisji Anny Streżyńskiej w styczniu br.. Wcześniej odpowiadał za telekomunikację. Jest od lat politykiem i byłym dziennikarzem. Ukończył m.in. Uniwersytet Szczeciński na kierunku pedagogicznym.

Oficjalny biogram można znaleźć tutaj.

Po Wielkanocy opublikujemy rozmowę z Markiem Zagórskim. Będzie w nim m.in. o tym co dalej z przetargiem na 450 MHz, strategii dla 5G w Polsce, przyszłości Centralnego Ośrodka Informatyki i o tym, czy należy uciekać z Facebooka.

Zapraszamy do lektury!

Przeczytaj więcej o:  Anna Streżyńska , Marek Zagórski , ministerstwo cyfryzacji

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common