Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Przegląd prasy rpkom.pl - piątek 30 marca

30-03-2018, ostatnia aktualizacja 30-03-2018 07:30

 

Dziennik Gazeta Prawna

 

W aptekach nie tylko e-recepty. Wcześniej farmaceuci przejmą obowiązki lekarzy
Ministerstwo Zdrowia szykuje się do wdrożenia e-recepty. Farmaceuci pomysł chwalą, ale obawiają się, że barierą w sprawnym funkcjonowaniu systemu może okazać się technika. (…)Pilotaż programu już trwa: od lutego 2018 r. system testowany jest w Siedlcach i Skierniewicach. Na razie jednak sprawdzany jest przede wszystkim system teleinformatyczny. Urzędnicy zakładają, że jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem (a na razie – jak wynika z naszych informacji – poważniejszych problemów nie ma), to wystawianie e-recept w tych miastach zacznie się już od maja. Ministerstwo Zdrowia chce, by do końca 2018 r. do przyjmowania e-recepty były przygotowane wszystkie apteki w Polsce. Ale zarazem w ustawie został stworzony bufor bezpieczeństwa. Obowiązek wystawiania e-recept zamiast recept tradycyjnych zacznie obowiązywać dopiero od 1 stycznia 2020 r.
http://serwisy.gazetaprawna.pl/zdrowie/artykuly/1114565,e-recepty-w-aptekach-farmaceuci-przejma-obowiazki-lekarzy.html (dostęp płatny)

 

Gazeta Wyborcza/Wyborcza.pl

 

Czy rząd znacjonalizuje innowacyjne start-upy? Ma już do tego klucz
Narodowe Centrum Badań i Rozwoju przyznało sobie prawo pierwszeństwa przy zakupie innowacyjnych start-upów. To może sparaliżować inwestycje w innowacyjne projekty realizowane przez polskich naukowców - alarmują przedstawiciele funduszy, które sięgnęły po pieniądze w ramach programu BRIdge Alfa.
http://wyborcza.pl/7,155287,23209158,czy-rzad-znacjonalizuje-innowacyjne-start-upy-ma-juz-do-tego.html (dostęp płatny)

Za mowę nienawiści, za lokowanie produktu. Jak surowo karze Krajowa Rada
TVN, Polsat, TVP, TV Puls, Stopklatka, Zoom TV i Superstacja to telewizje, na które w 2017 roku szef Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji nałożył kary finansowe. Część z nich to konsekwencja skarg widzów, którzy w 2017 roku przysłali do tej instytucji ponad 2000 pism.
http://wyborcza.pl/7,156282,23209111,za-mowe-nienawisci-za-lokowanie-produktu-jak-surowo-karze.html (dostęp płatny)

...
Poprzednia
1 2 3 4

Przeczytaj więcej o:  przegląd prasy , rpkom.pl

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common