Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Play i fundusz Macquarie tworzą kablowego hurtownika [nowe]

Urszula Zielińska 27-03-2018, ostatnia aktualizacja 27-03-2018 09:38

P4, operator sieci komórkowej Play (należy do grupy Play Communications) oraz Easyhost z Poznania, należący do grupy australijskiego funduszu Macquarie, zamierzają utworzyć spółkę - wynika z informacji opublikowanych przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Spółka o nazwie FIBEE IV z siedzibą w Wysogotowie będzie prowadzić działalność w zakresie świadczenia usług hurtowego dostępu do sieci stacjonarnych (kablowych) - podaje UOKiK.

Easyhost prowadzi działalność w zakresie projektowania i budowy światłowodowych sieci telekomunikacyjnych w wybranych powiatach w Wielkopolsce. Spółka ta jest ostatecznie kontrolowana przez Macquarie Group, a pośrednio zależy od Put Koma B.V., który jest wehikułem kontrolującym wielkopolską sieć kablową Inea.

W przeszłości Easyhost, podobnie jak dwie inne firmy z grupy Inei, budował sieci światłowodowe, korzystając ze środków unijnych. Podmioty te okablowały 18 powiatów w regionie, a ich sieć ostatniej mili miała objąć docelowo 68,1 tys. gospodarstw domowych.

Być może inicjatywa ma coś wspólnego ze zbliżającym się trzecim konkursem na budowę sieci NGA ze środków unijnych organizowanym przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa, a być może telekom przymierza się do oferowania usług z wykorzystaniem łączy kablowych.

Inea i Play współpracują od dłuższego czasu, ale w innym obszarze. Kablówka jest wirtualnym operatorem na sieci mobilnego telekomu.

Play nie precyzuje w jakim celu tworzy spółkę z Easyhost.

Zdaniem niektórych zawiązanie spółki może sprawić, że zamiast kosztów operacyjnych związanych z budową sieci operator będzie mógł wykazać nakłady inwestycyjne.

Gdyby nie stanowisko telekomu, z którego wynika, że chodzi o rozwój sieci mobilnej można by sądzić, że Play chciałby przetestować sprzedaż oferty konwergentnej.

Przeczytaj więcej o:  INEA , Macquarie , P4 , play

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common