Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Przegląd prasy rpkom.pl - wtorek 27 marca

27-03-2018, ostatnia aktualizacja 27-03-2018 07:30

 

Dziennik Gazeta Prawna

 

Polacy mają sposób na zagwarantowanie prywatności w sieci
Firma UseCrypt stworzyła program, który ma zapewnić całkowicie anonimową komunikację. Zainteresowanie wyrażają podmioty publiczne. Niektóre już kupiły licencję. UseCrypt Safe i jego mobilna wersja UseCrypt Messenger to probramy umożliwiające szyfrowaną komunikację oraz wymianę plików. Pierwsze sukcesy około stu licencji w wersji stacjonarnej – UseCrypt Safe – wykupiła Krajowa Administracja Skarbowa. Wśród klientów polskiej firmy znalazły się także Wojskowa Akademia Techniczna oraz Państwowy Instytut Łączności.
S. A11

Wzmacnianie małych firm
Amazon, Allegro i inne platformy sprzedażowe będą musiały ujawnić swoim kontrahentom, dlaczego ich produkty zajmują taką, a nie inną pozycję w wynikach wyszukiwania. Komisja Europejska przymierza się do zaprezentowania projektu regulacji, które zmuszą internetowych pośredników do większej przejrzystości w relacjach biznesowych z firmami korzystającymi z ich usług. Nowe przepisy docelowo obejmą nie tylko portale zakupowe i aukcyjne, alecz także sklepy z aplikacjami, porównywarki cenowe, a nawet media społecznościowe i wyszukiwarki.
S. B3

 

Parkiet

 

Wiosenne porządki w Komputroniku
Spółka zależna Movity od kwietnia będzie działać wspólnie z firmą Komputronik Biznes. Czy połączony podmiot potem zostanie wprowadzony na giełdę?
http://archiwum.parkiet.com/artykul/798146_Wiosenne_porzadki_w_Komputroniku.html (dostęp płatny)

 

Puls Biznesu

 

Coinfirm i PKO BP oswoją blockchain
Do niedawna fintechy były postrachem bankowości, podobnie jak blockchain, na którym bazują kryptowaluty. PKO Bank Polski dziś sięga po jedno i drugie.  Polsko-brytyjski fintech Coinfirm przez minione półtora roku przeszedł drogę od akceleratora dla start-upów do komercyjnego wdrażania blockchain w bankowości. Firma, która równolegle rozwijała się również na rynkach międzynarodowych, aktywnie działa w świecie kryptowalut.
https://www.pb.pl/coinfirm-i-pko-bp-oswoja-blockchain-908917 (dostęp płatny)

Producent gier ustrzelił hat tricka
CD Projekt po raz trzeci z rzędu zgarnął tytuł Giełdowej Spółki Roku. Choć od premiery „Wiedźmina 3” minęły już prawie trzy lata, a „Cyberpunk 2077” to wciąż melodia przyszłości, spółka pozostaje na topie 2017 r. był kolejnym po 2016 i 2015, który spółka zakończyła wyraźnym wzrostem wartości. W ciągu dwunastu miesięcy pomiędzy końcem grudnia 2016 a końcem grudnia 2017 r. giełdowa wartość CD Projektu wzrosła o 88,5 proc. W rezultacie kapitalizacja spółki po raz pierwszy w historii przekroczyła 10 mld zł.
https://www.pb.pl/producent-gier-ustrzelil-hat-tricka-908898 (dostęp płatny)

...
Poprzednia
1 2 3 4 5

Przeczytaj więcej o:  przegląd prasy , rpkom.pl

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common