Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Przegląd prasy rpkom.pl - poniedziałek 26 marca

26-03-2018, ostatnia aktualizacja 26-03-2018 07:30

Dziennik Gazeta Prawna


MF podnosi ceny komórek
Niedługo znacznie trudniej będzie kupić w internecie nowy telefon, czy tablet "bez faktury", za niższą kwotę. Ministerstwo Finansów wytacza ciężkie działa przeciwko przedsiębiorcom, którzy sprzedają elektronikę bez VAT.
S. A1, B1

 

Tańszy Facebook
Akcje serwisu społecznościowego są najtańsze od połowy lipca ub.r. Powód: skandal dotyczący wykorzystania danych użytkowników.
S. A11

Bez fuzji kablówek
UPC zrezygnowało w przejęcia Multimedia Polska. Gdy 1,5 roku temu podpisywano umowę w tej sprawie, transakcja miała wartość 3 mld zł.
S. A11

Gazeta Wyborcza

 

E-dowód w rozsypce
Za rok Polacy powinni odbierać nowe dowody tożsamości z danymi zapisanymi w czipie. Rząd właśnie sobie przypomniał, że czasu na ich wdrożenie zostało niebezpiecznie mało, a projekt pl.ID jest niedopracowany.  31 marca 2019 r. to ostateczny termin na stworzenie i wydanie w Polsce pierwszych e-dowodów,  czyli nowego dowodu osobistego z warstwą elektroniczną. Jeśli rząd się nie wyrobi trzeba będzie zwrócić 150 mln zł unijnej dotacji , którą już wydaliśmy na ten projekt. (...) Po rekonstrukcji rządu pod koniec 2017 r. nowy premier Mateusz Morawiecki postawił sprawę jasno: Polacy mają mieć dowody z czipem. Pod koniec lutego powołano komitet sterujący ds. e-dowodu, a w ubiegły piątek urzędnicy spotkali się po raz pierwszy. Jak ustaliła "Wyborcza" w resorcie cyfryzacji, spraw wewnętrznych oraz Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych rozpoczął się audyt, który ma ustalić co instytucje te zrobiły przez ostatnie dwa lata w kwestii e-dowodów.
S. 9

Duch święty na Messengerze
Z moją żoną Grażynką mamy prywatną grupę modlitewną. Zawsze o 21.45 łączymy się w sześć, siedem osób przez internet. (...) O technice modlitwy katolicy rozmawiają w internecie.
S. 8,9 Duży Format

Parkiet

 

Multimedia: UPC wycofało się z transakcji
Po blisko 1,5 roku od złożenia w Urzędzie Ochrony Konkurencji i Konsumentów wniosku o zgodę na przejęcie Multimediów w piątek UPC wycofało się z transakcji.
http://archiwum.parkiet.com/artykul/798094_Multimedia:_UPC_wycofalo_sie_z_transakcji.html (dostęp płatny)

...
Poprzednia
1 2 3 4

Przeczytaj więcej o:  przegląd prasy , rpkom.pl

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common